https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Mrocza. By na wsiach łatwiej się żyło

(ms)
W przededniu sylwestra władze gminy podpisały umowę, dzięki której samorząd otrzyma pieniądze z Unii Europejskiej na inwestycje w Modrakowie, Kosowie i Koziej Górze.

- Gmina Mrocza otrzymała prezent na Nowy Rok. Wiceburmistrz Leszek Klesiński przywiózł go z Torunia. Chodzi o umowę z władzami województwa na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego inwestycji wodno-kanalizacyjnych w kilku mroteckich miejscowościach.

Skorzystają wsie: Modrakowo, Kosowo i Kozia Góra. Prace prowadzone będą wzdłuż drogi wojewódzkiej z Nakła do Mroczy. Przygotowania do inwestycji rozpoczęto już w roku 2009. Całość powinna być zakończona w połowie roku 2012.

Co obejmuje projekt wsparty unijną dotacją? Przebudowę stacji uzdatniania wody w Modrakowie wraz z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej. Powstanie sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z rurociągami tłocznymi i przepompowniami ścieków. Koszt przedsięwzięcia to ponad 4,2 mln zł. Gmina otrzyma wsparcie w wysokości 2,7 mln zł.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska