Górzno. Piłkarskie talenty z regionu. Finał Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

(bd)
Dziewczęta z UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz zwyciężyły, a chłopcy z UKS Wodnik Górzno zajęli 2 miejsce w I edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska!

W miniony weekend na Torwarze w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały Turnieju Orlika. Znakomicie zaprezentowały się w nim drużyny z Kujawsko-Pomorskiego. Największy sukces odniosły zawodniczki UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz, które okazały się najlepsze w kategorii wiekowej 10-11 lat. Bydgoszczanki w finale pokonały UKS Sprinter Gościno 2:0 i odebrały zwycięskie trofeum z rąk premiera Donalda Tuska.
Skład UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz: Anna Fordon, Sandra Bukowska, Malinda Davies, Julia Dykas, Daria Gugała, Joanna Boińska, Julia Racławska, Julia Borkowska, Zuzanna Domagalska.
Do ścisłego finału awansowali także chłopcy z UKS Wodnik Górzno, którzy po zaciętej walce przegrali 1:2 z UKS 4 Kościan (Wielkopolskie) i ostatecznie zajęli drugą lokatę.
- Chłopcy naprawdę zagrali fantastycznie, w finale zabrakło im trochę szczęścia, kilka razy obijali słupki i poprzeczkę ekipy z Kościana , ale tytuł wicemistrzów też nas cieszy - relacjonuje Robert Stańko, burmistrz Górzna, który wraz z grupą kibiców żywiołowo dopingował swój zespół na turnieju w Warszawie.
Skład UKS Wodnik Górzno: Patryk Górzyński, Jakub Bojanowski, Dawid Czaplewski, Sebastian Aleksandrowicz, Patryk Olszewski, Arkadiusz Malinowski , Wojciech Bała, Robert Stańko junior. Trener: Grzegorz Bała
Dziś (poniedziałek) drużyna Wodnika Górzno spotkała się z burmistrzem Górzna, który raz jeszcze pogratulował młodzieży ogólnopolskiego sukcesu a na ręce trenera Grzegorza Bały przekazał czek na zakup sprzętu sportowego.

Pozostałe lokaty drużyn z Kujawsko-Pomorskiego: dziewczęta starsze(12-13 lat) - miejsca 5-8 SP 12 Bydgoszcz, chłopcy starsi (12-13 l.) - 11. UKS Tornado Jabłonowo Pomorskie.