Gostycyn. Czy dziki kot z Opolszczyzny krąży w okolicach...

  Gostycyn. Czy dziki kot z Opolszczyzny krąży w okolicach Tucholi?

  Ramona Wieczorek

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gostycyn. Czy dziki kot z Opolszczyzny krąży w okolicach Tucholi?

  ©fot. nadesłane

  Goście pensjonatu w Gostycynie zauważyli na polu dzikie zwierzę podobne do kota. - Czy to puma? Nie wiem, ale na kota to zwierzę było za duże - mówi prowadząca pensjonat Ewa Barczyk.
  Gostycyn. Czy dziki kot z Opolszczyzny krąży w okolicach Tucholi?

  ©fot. nadesłane

  Zdjęcie rzekomej pumy turyści przesłali bydgoskiej telewizji. Dziwne zwierzę widziane było za płotem, w odległości 100-150 metrów. - Bliżej nie dało się podejść, bo kiedy tylko ktoś się zbliżał, zwierzę chowało się w krzaki i uciekało do lasu - mówi Ewa Barczyk, właścicielka pensjonatu. Jak tłumaczy, zwierzę było zwinne, szybkie, miało gruby ogon i było większe od domowego kota.

  Ewa Barczyk ma podejrzenia, że to poszukiwana w całej Polsce puma. Bestię z Opolszczyzny wcześniej widziano już między innymi na Kujawach. Czyżby zawędrowała w okolice Gostycyna?

  - Pierwszy raz słyszę - mówi Zbigniew Wamke z Nadleśnictwa Tuchola. - Dzikie zwierzęta żyjące w lesie to na przykład jelenie, sarny, dziki, lisy. Ale nie sądzę, żeby mieszkańcy się ich bali.

  Leśniczy z Gostycyna nie zauważył podejrzanego zwierzęcia. Zdjęcia zrobione przez turystów to - na razie - jedyna pamiątka po dzikim zwierzu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018