Zwierzęta poszkodowane i chore znajdą pomoc w Borach Tucholskich. Co nie znaczy, że wcześniej jej nie znajdowali. Wcześniej, do leśników - fachowców od lasu, obdarzonych społecznym zaufaniem m.in. w sprawach zdrowia i życia zwierząt - ludzie przywozili znalezione, ranne ptaki lub ssaki. Ci spieszyli z pomocą, by przywrócić zwierzę matce naturze.
Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt to wyjątkowe miejsce na mapie Borów Tucholskich
Jak podkreślają leśnicy, dotąd bardzo często okres rekonwalescencji przebiegał w pokoju leśniczówki, a leśniczy wstawał "na karmienie" co trzy godziny.
Odtąd leśnicy będą udzielać pomocy rannym i chorym zwierzętom już w specjalistycznym ośrodku, usytuowanym w Leśnictwie Jeleniagóra. W ośrodku będą czuwać bez przerwy opiekunowie, których pochłonęła pasja - sokolnictwo. To Tomasz Janka i Hubert Zienowski, którzy będą dbać o pacjentów przebywających w ośrodku - karmić ich i zachęcać do rehabilitacji. Nadzór nad przebiegiem procesu leczenia będzie sprawować lek. wet. Agnieszka Strączek.
Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Jeleniagóra jest piątym w województwie kujawsko-pomorskim oraz 103 w Polsce, a zarazem 9 z prowadzonych przez Lasy Państwowe.
W uroczystości otwarcia Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt wzięli udział m.in. Jarosław Molendowski dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Sebastian Nowak - nadleśniczy Nadleśnictwa Zamrzenica, Szymon Kosmalski - dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Łukasz Kowal - przewodniczący Zarządu Okregowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy, Daniel Siewert - dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Barbara Studzińska - starosta świecki, przedstawiciele lokalnych samorządów, młodzież z Koła Sokolników Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi, a także leśnicy z sąsiednich nadleśnictw.
Były życzenia, gratulacje, podziękowania i oprowadzenie gości po Ośrodku.
Zobaczcie zdjęcia z otwarcia Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt
