ZOBACZCIE WIDEO
  ZAPRASZAMY!

  Tak policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę!

  Rozwiń
  ZOBACZCIE WIDEO
  Zwiń

  Tak policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę!

  Nasz nowy program pokazuje pracę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

  Grudziądz: stymulator w kręgosłupie

  Grudziądz: stymulator w kręgosłupie

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj na oddziale neurochirurgii grudziądzkiego szpitala wszczepiono dwójce pacjentów stymulatory bólu. Umieszczone w kręgosłupie, wreszcie wyciszyły silne bóle, nękające chorych od lat!

  Dotychczas w naszym regionie tylko w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy wszczepiono pięciu pacjentom stymulatory bólu. Od wczoraj, dzięki stymulatorom, już nie cierpią pierwsi pacjenci Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.


  - Pierwszą kobietę ze stymulatorem bólu, wszczepionym do kręgosłupa, już wypisaliśmy do domu - informuje ordynator oddziału neurochirurgii Adam Zaborowski - teraz kolejnym dwóm pacjentom umieściliśmy w kręgosłupie stymulatory. Działają pięknie! Chora z silnymi bólami neuropatycznymi, których nie uśmierzały już leki, pierwszy raz od trzech lat się uśmiechnęła!


  Stymulator wycisza ból poprzez delikatne bodźce elektryczne. Elektroda działa na rdzeń kręgowy. - Zabieg nie jest przykry dla pacjenta - objaśnia dr Zaborowski - Urządzenie przypomina nieco rozrusznik serca i może być stosowane np. na silne bóle wieńcowe lub barku. Jeszcze w grudniu wstawię chorym dwa stymulatory, a w 2007 r mamy mieć ich 50!


  Są drogie, ale dla cierpiących niezbędne. Pierwsze, w ramach limitów, zrefunduje NFOZ. Czeka na nie kilkudziesięciu chorych.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo