27-letni mieszkaniec Nowego został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sąd zakazał mu także wstępu na imprezy masowe przez dwa lata i nałożył na niego "obowiązek wykonywania pracy zarobkowej".
Czytaj: Dwóch kibiców Lotosu odpaliło race na meczu. Staną przed sądem
19-letni gdańszczanin natomiast usłyszał karę roku i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Sąd zakazał mu także udziału w imprezach masowych oraz meldowanie się w komendzie policji, zawsze gdy odbywać się będą spotkania żużlowców Startu Wrocław i Wybrzeża Gdańsk, których fanem jest zatrzymany mężczyzna. Kara ta ma obowiązywać przez pięć lat. Dodatkowo sąd nałożył na 19-latka dozór kuratora oraz obowiązek kontynuowania pracy zarobkowej.
Czytaj też: GTŻ Grudziądz znacznie bliżej Ekstraligi! [zdjęcia, wideo z biegów nominowanych]
Przypomnijmy: obaj mężczyźni zostali zatrzymani po tym jak podczas niedzielnego meczu żużlowego w Grudziądzu odpalili materiały pirotechniczne wniesione na stadion. Oba wyroki zapadły w trybie przyśpieszonym.
[**
Czytaj e-wydanie »**](http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=ZUZEL93)