Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Grudziądzki ratusz kupuje motorówkę, żaglówki i kajaki... wszystko do nowej stanicy żeglarskiej

(PA,DD)
Tak wyglądać ma gotowa stanica żeglarska nad Rudnikiem, przy ul. Droga Jeziorna w Grudziądzu
Tak wyglądać ma gotowa stanica żeglarska nad Rudnikiem, przy ul. Droga Jeziorna w Grudziądzu Wizualizacja stanicy Projekt DCS
Urząd Miejski w Grudziądzu za ponad 483 tys. złotych kupuje motorówkę, żaglówki, kajaki i inny sprzęt pływający, który będzie wyposażeniem stanicy żeglarskiej powstającej nad Rudnikiem. Jej otwarcie planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Nowa stanica żeglarska w Grudziądzu...

... budowana jest w sąsiedztwie plaży "dzikiej" przy ul. Droga Jeziorna w Grudziądzu. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i pierwszy ich etap ma zostać zakończony w połowie grudnia.

Stanica ma być obiektem służącym wszystkim grudziądzkim bractwom i klubom żeglarskim. Ale nie tylko żeglarzom, bo funkcjonować ma tutaj także wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Miasto Grudziądz rozstrzygnęło właśnie przetarg na dostawę wyposażenia wypożyczalni sprzętu wodnego nowej stanicy żeglarskiej. Rachunek za ten sprzęt będzie spory: łącznie wyniesie ponad 483 tys. złotych, co wnika z podsumowania ofert wybranych w przetargu.

Co i za ile kupuje miasto Grudziądz do nowej wypożyczalni sprzętu wodnego?

  • Najdroższym zakupem będzie łódź motorowa typu RIB z silnikiem zaburtowym i przyczepą podłodziową, za którą miasto zapłaci 133,6 tys. zł - dostawcą będzie firma H-14 z Tokar.
  • Za 42,6 tys.zł miasto kupi łódź żaglową o charakterze rekreacyjno-regatowym z wózkiem slipowym. Dostarczy ją spółka Sailovnia z Gdyni.
  • 85,6 tys. zł łącznie kosztować będą dwie żaglówki turystyczne z wózkami slipowym, które dostarczy spółka YachtSport z Mysłowic.
  • Dostawa pięciu desek SUP oraz windsurfingowych z kompletnym osprzętem kosztować będzie 69,6 tys. zł, a zamówienie zrealizuje firma Navigo z Lipusza.
  • Najliczniejszym sprzętem w nowej wypożyczalni będą kajaki. 24 sztuki z wiosłami i 30 kamizelkami asekuracyjnymi dostarczy firma Martex z Gorzeszowa, za blisko 53,5 tys. zł.
  • Sześć czteroosobowych rowerów wodnych dostarczy z kolei firma Kama z Warszawy za 96,5 tys. zł. To była najdroższa z czterech złożonych do przetargu ofert, ale jako jedyna nie została odrzucona.
  • Wyposażenie wypożyczalni uzupełni pięć kół ratunkowych oraz pięć rzutek ratunkowych, które dostarczy firma "Navigo" z Lipusza z ceną 2,46 tys. zł.

Budowa nowej stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Rudnickim Wielkim ruszyła w marcu bieżącego roku.

Głównym wykonawcą prac jest konsorcjum grudziądzkich firm Stulsz i Maszy Spółka z o.o. Koszt pierwszego etapu prac do ok. 5 mln zł. Te roboty mają zostać zakończone do połowy grudnia i ich koszt jest w 79 proc. dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Pierwszy etap zakłada powstanie w pełni funkcjonalnego budynku stanicy. A co zaplanowano w ramach drugiego etapu prac?

- Drugi etap obejmuje instalację nowoczesnych oszczędnych źródeł ciepła i prądu, m.in. pompy ciepła oraz fotowoltaiki, których pierwotny projekt nie przewidywał. Te prace będą kosztowały ok. miliona zł i zostaną w pełni sfinansowane z budżetu miasta - mówi Michał Czepek, dyrektor wydziału kultury i sportu grudziądzkiego ratusza.

Zakończenie całej inwestycji i jej oficjalne oddanie do użytku planowane jest na początek wiosny przyszłego roku. Nowym obiektem administrować będzie Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska