Ci niezwykli artyści za cel projektu postawili sobie promowanie polskiej kinematografii w miejscowościach, w których nie ma kina.
Odpowiadając na zaproszenie Liliany Gapińskiej-Ciechorskiej, Światłoczuła gościła w Rojewie już drugi raz. Dwa lata temu przyjechał reżyser Maciej Żak z filmem pt. „Konwój”.
Jak pies z kotem
W tym roku widzowie mogli zobaczyć film Janusza Kondratiuka pt. „Jak pies z kotem”. Prezentacja odbyła się na ogromnym kinowym ekranie, przy doskonałym nagłośnieniu oraz w wspaniałej atmosferze. W ten sposób sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwą salę kinową. Brakło tylko popcornu.
Gościem honorowym była odtwórczyni głównej roli Bożena Stachura. Po filmie widzowie rozmawiali z panią Bożeną, dzieląc się swoimi refleksjami na temat obejrzanego filmu. Aktorka opowiadała w bardzo barwny sposób o kulisach pracy aktorskiej oraz o swojej karierze zawodowej. Rozmowa z gościem była transmitowana w Internecie. W wideokonferencji brali udział autorzy projektu. Pani Dorota Kędzierzawska zdradziła tematykę filmu, nad którym obecnie pracuje, ale o tym na razie cicho sza. Z niecierpliwością czekamy na premierę!
Jeszcze wrócą do Rojewa
Spotkanie było niezwykle istotne dla mieszkańców Rojewa. Mieli okazję zobaczyć świetny film, osobiście poznać nie tylko aktorów, ale również ekipę filmową, która profesjonalnie zajmuje się realizacją dźwięku, obrazu i światła podczas realizowania projektów filmowych. Widzowie wzięli udział w niezwykle intymnej i osobistej dyskusji, która uwrażliwiła ich na problematykę przedstawioną w filmie i w pewien sposób zintegrowała środowisko lokalne. Akcja odbyła się pod patronatem wójta Rafała Żurowskiego.
Na drugi dzień pani Danuta i Józef Ratajczakowie przybliżyli filmowcom historię gminy Rojewo i okolic.
Filmowcy wyruszyli w dalszą trasę z obietnicą szybkiego powrotu do Rojewa.
