Hokej halowy - MŚ: Polacy wygrywają!

To był niezwykle ważny mecz zwłaszcza dla męskiej reprezentacji. Do zdobycia są dwa miejsca w półfinale, w grupie A żelaznym faworytem są Niemcy (wczoraj strzelili 18 goli Namibii), a o drugie miejsce mają walczyć właśnie Polacy i Holendrzy.

Kilka tygodni Polska zmierzyła się z Australią w towarzyskich potyczkach (m.in. w Gąsawie), wtedy nasza drużyna wygrała mecze, raz lepsi okazali się Australijczycy.

W Poznaniu zrobiło się nerwowo już w 3. minucie, gdy rywale objęli prowadzenie po trafieniu Kierana Goversa. Na szczęście podopieczni Karola Śnieżka szybko się pozbierali. Już trzy minuty później wywalczyli rzut rożny, który na bramkę zamienił Tomasz Dutkiewicz. Pierwsze trafienie w mistrzostwach świata najwyraźniej dodało animuszu gospodarzom, bo od razu żwawiej zaatakowali Australijczyków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dwa kolejne gole strzelił Tomasz Górny - jednego jeszcze przed przerwą (19 min), kolejnego w drugiej połowie. Jak się okazało, to wystarczyło do pokonania groźnego rywala.

W ostatnich minutach rywale zaatakowali, ale nie zdołali już pokonać naszego bramkarza Mariusza Chyły. Z trójki torunian w kadrze z dobrej strony pokazał się Krystian Makowski, który był bardzo blisko strzelenia gola w drugiej połowie. Mecz będzie można obejrzeć w środę na antenie Eurosport 2.

Od zwycięstwa rozpoczęły swój turniej Polki, które także zmierzyły się z Australią i zwyciężyły 2:1.

W środę panowie zagrają z Kanadą, a panie z Białorusią.

W innych meczach HMŚ mężczyzn: grupa A: Niemcy - Namibia 18:0, Holandia - Kanada 5:1; grupa B: Rosja - USA 6:2, Austria - Iran 5:1, Czechy - Anglia 1:2