Hokej halowy - MŚ: Polska przegrała z Holandią

Karol Szyplik znów strzelił, Polacy ulegli Holandii, ale i tak zagrają o tytuł!

Furtka do półfinału została uchylona w czwartek, gdy jako pierwsza drużyna w historii MŚ Polacy pokonali Niemców (3:2, bramka Karola Szyplika). W meczu z Holandią podopieczni Karola Śnieżka mogli sobie pozwolić na porażkę jedną bramką, ale nikt nie chciał kalkulować.

Po kwadransie to rywale prowadzili, ale jeszcze przed przerwą z rzutu karnego wyrównał niezawodny Karol Szyplik (4. gol w turnieju). W drugiej połowie były ogromne emocje, doszło nawet do przepychanek na boisku. Holendrzy dwukrotnie prowadzili, ale bramkę na wagę awansu zdobył Dariusz Rachwalski w 38. min. Mimo porażki 2:3 Polska zagra o medale.

W grupie B szanse na półfinał przed ostatnią kolejką spotkań miały aż cztery zespoły, które zagrały między sobą. Najlepsza okazała się Austria po zwycięstwie 3:2 z Anglią, drugie miejsce dla Rosji po remisie 3:3 z Czechami. Austriacy będą naszymi rywalami w boju o finał w sobotę o 20.30.