HOKEJ HALOWY: Porażka Pomorzanina w Gnieźnie, zwycięstwo w Środzie Wlkp oraz remis Bałaganów Łubianka

(DARK)
Zespołom Pomorzanina Toruń i Bałaganów Łubianka nie udało się zrewanżować Startowi Gniezno i Polonii Środa Wlkp. za porażki z pierwszej rundy.

6    POMORZANIN    (1)

POMORZANIN: Murszewski - Szyplik (5, 34, 37, 40, 49 - wszystkie k. r.), Kunklewski - Michał Makowski, K. Makowski, Janiszewski oraz Nowakowski (46 - k. r.), Raciniewski, Girtler, Kamiński, Zieliński.

O porażce zadecydowało ostatnie 10 minut. Pomorzanin początkowo remisował 1:1, ale potem stracił trzy gole z rzędu. Po przerwie zaczęło się odrabianie strat. Było 3:5 i 4:6, ale torunianie doprowadzili do remisu w 49. minucie. Niestety, potem w 9 minut stracili 6 goli z rzędu i prysły nadzieje na korzystny wynik. Najwięcej kłopotów torunianom sprawili Marcin Grotowski i Piotr Mikuła, którzy zdobyli po 4 gole. - O naszej porażce zdecydowała słaba skuteczność - twierdzi trener Andrzej Makowski. - Zdobyliśmy ledwie jednego gola z akcji, a resztę z rogów. To zdecydowanie za mało, by wygrać. Gdyby doprowadziliśmy do remisu 6:6 wydawało się, że wszystko jest na właściwym torze. Jednak szybko straciliśmy dwa gole, a potem próbowaliśmy indywidualnymi akcjami zniwelować straty, ale nadzialiśmy się na kontry, po których straciliśmy kolejne gole - wyjaśniał szkoleniowiec Pomorzanina.

6    POLONIA    (2)
    16    POMORZANIN    (10)

POMORZANIN**: **Murszewski - Szyplik, Kunklewski - Raciniewski (10, 55), Michał Makowski (3, 45, 47, 57, 59), Szrejter (2, 6, 11, 26, 36, 53) oraz Girtler (17), Nowakowski, Kamiński (23, 24 - k. r.), Zieliński.

To było planowane zwycięstwo. Torunianie, mimo że grali osłabieni (Krystian Makowski i Michał Janiszewski mieli zajęcia na studiach, a Bartosz Żywiczka ma anginę), nie mieli żadnych problemów z pokonaniem autsajdera ze Środy.

9    Polonia    (3)
    9    Bałagany    (4)

BAŁAGANY: Domachowski - Kulpa, Sellner (7, 60 - obie k . r.) - Zakszewski (12, 24, 36), Dąbrowski, R. Makowski (15) oraz Tutak, Mondrzejewski, Karamuz (43 - k. r., 60), Poszytek (45).

Bałagany dopiero w końcówce meczu uratowali punkt. W ostatniej minucie zdobyli dwie bramki i doprowadzili do remisu. Uczynili to grając w osłabieniu, bo na ławce kar przebywał Krzysztof Zakszewski. - Chwała chłopakom, że grali do końca. Rywale już się cieszyli, że mają zwycięstwo w kieszeni, ale potrafiliśmy im wydrzeć remis - stwierdził trener Wacław Łukaszewski.

Pozostałe wyniki: AZS AWF Poznań - Grunwald Poznań 8:14, Pocztowiec Poznań - ZSMS Poznań 17:9, AZS AWF - ZSMS 14:5, Pocztowiec - Grunwald 10:11, Mustangi Michałkowice - Start 8:15.

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?