Pomorzanin Toruń ograł wielkiego faworyta w jego hali. Mistrzostwo Polski!

Pomorzanin Toruń halowym mistrzem Polski
Pomorzanin Toruń halowym mistrzem Polski Pomorzanin Toruń
Po zwycięstwie w Poznaniu z Grunwaldem laskarze Pomorzanina Toruń wywalczyli Halowe Mistrzostwo Polski.

Pomorzanin o mistrzostwo walczył w jaskini lwa, bo mecz finałowy o wszystko rozegrano w sobotni wieczór w Poznaniu. Do przerwy był remis 3:3, ostatecznie torunianie wygrali 7:5. To była pierwsza w sezonie porażka obrońcy tytułu i zdecydowanego faworyta do mistrzostwa także w tym roku. Brązowy medal wywalczył AZS AWF Poznań, który pokonał 7:3 Wartę Poznań.

Mecz finałowy zaczął się źle, to Grunwald prowadził po 5 minutach 2:0. Pomorzanin, grający od dłuższego czasu bez swojej największej gwiazdy Krystiana Makowskiego, pokazał jednak wielki charakter. W 23 minucie już prowadził po golu Arkadiusza Rutkowskiego. Torunianie w ciągu 20 minut zaliczyli wspaniałą serię pięciu bramek, która rozstrzygnęła losy spotkania.

To szóste mistrzostwo Polski w hali dla popularnego Pomorka, a 31 medal w historii klubu w tej odmianie hokeja. Z ostatniego mistrzostwa torunianie cieszyli się trzy lata temu w Bydgoszczy. Wtedy złoto odbierał na parkiecie Maciej Zieliński w roli kapitana, a w sobotę zdobył je jako trener w swoim debiutanckim sezonie. Z ostatnich ośmiu finałów aż siedmiokrotnie dochodziło do pojedynku pomiędzy Pomorzaninem a Grunwaldem. Jedynym wyjątkiem był sezon 2017/18 kiedy to finałowym rywalem "Wojskowych" był AZS AWF Poznań.

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 5:7 (3:3)

Bramki: 1:0 Mateusz Hulbój (3) 2:0 Mikołaj Gumny (5) 2:1 Krystian Sudoł (7) 3:1 Artur Mikuła (11) 3:2 Rafał Szrejter (11) 3:3 Bartosz Żywiczka (17) 3:4 Wojciech Rutkowski (23) 3:5 Michał Makowski (26) 3:6 Krystian Sudoł (31) 4:6 Artur Mikuła (35) 5:6 Tomasz Dutkiewicz (39) 5:7 Krystian Sudoł (40)

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Arkadiusz Rutkowski, Michał Kunklewski, Michał Raciniewski, Michał Makowski, Bartosz Żywiczka oraz Rafał Szrejter, Krystian Sudoł, Wojciech Rutkowski, Damian Mondrzejewski, Mariusz Kowalski.