https://pomorska.pl
reklama

Hotel socjalny Lipsk w Toruniu będzie zmodernizowany (zobacz wideo)

WG
fot. Lech Kamiński
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzje, że konieczna jest modernizacja Lipska. W związku z przebudową o jedną trzecią ma zmniejszyć się liczba mieszkań.

Lokatorzy Lipska są zadowoleni - poprawi to ich warunki bytowe.

Największe lokale mają po 23 m kw. - W pokojach przeznaczonych dla dwóch osób mieszkają całe rodziny - mówi Karol Dargiel, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Toruniu. - Wydzielono tam niewielkie kuchnie, w których kuchenki elektryczne przeciążają sieć elektryczną. Nie ma odpowiedniej wentylacji, a warunki higieniczno-sanitarne nie są przystosowane do potrzeb obiektów wielorodzinnych.

Obiekt powstał w 1983 r. jako hotel pracowniczy Elany. W 2000 r. przekazała go ona spółdzielni Rubinkowo. A ta zrzekła się go w 2006 r. na rzecz skarbu państwa. Budynkiem - zgodnie z przepisami - zarządza prezydent Torunia, który przekazał go tymczasowo w administrację Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Wybrane dla Ciebie

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Skrzydłokwiat po tym zakwitnie bujnie i wystrzeli mnóstwem nowych, młodych liści

Skrzydłokwiat po tym zakwitnie bujnie i wystrzeli mnóstwem nowych, młodych liści

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska