III Liga: Unia Janikowo przegrywa na inaugurację. Pogoń Nowe Skalmierzyce była lepsza

Dariusz Knopik
Piłkarze Unii Janikowo zaliczyli porażkę w pierwszym meczu nowego sezonu
Piłkarze Unii Janikowo zaliczyli porażkę w pierwszym meczu nowego sezonu Przemysław Powała
Na inaugurację nowego sezonu III ligi Unia Janikowo przegrała na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:2.

POGOŃ NOWE SKALMIERZYCE - UNIA JANIKOWO 2:1 (0:1)
Bramka dla Unii: Denzel Gomez (35).
UNIA: Fabiszewski - Beta, Krysztopowicz, Urbański, Kowalski (85. Losik) - Kryszak, Aleman (80. Zaborowski) - Kędziora, Goździk (61. Kujawski), Gomez - Zagdański (61. Konieczny).

Porażka z beniaminkiem to spora niespodzianka. Przebudowany i wzmocniony zespół Unii typowany jest do walki o czołowe lokaty. Jednak podopieczni Artura Polehojko zaliczyli falstart.

Jeszcze pierwsza połowa była całkiem niezła. W 35. minucie debiutujący w Unii Hiszpan Denzel Gomez po podaniu Przemysława Kędziory wyprowadził janikowian na prowadzenia. Niestety, potem rządzili gospodarze, którzy dwa razy pokonali Gracjana Fabiszewskiego. Jednak bramkarz Unii uchronił swój zespół przed wyższą porażką co najmniej trzykrotnie wychodząc obronną ręką w starciach z rywalami.