Jak poinformował Karol Piernicki, rzecznik prasowy prezydenta Grudziądza na wtorek, 7 stycznia zaplanowane jest spotkanie ze wszystkimi zgłoszonymi kandydatkami, po czym zostanie wyłonionych 15 z nich do ukonstytuowania się Rady Kobiet.
- Co ważne, chcemy zaangażować w prace wszystkie panie, które się zgłosiły. Jest to duży odzew i każda osoba będzie mogła się wykazać - podkreśla Karol Piernicki.
Zgodnie z zarządzeniem i dla większej decyzyjności Rada Kobiet docelowo składać się będzie z 15 osób z czego trzy mają być wskazane osobiście przez prezydenta Grudziądza i co najmniej jedna przedstawicielka jednostki samorządu terytorialnego.
Wśród celów jakie wyznacza sobie Rada Kobiet, są m.in.:
respektowanie praw kobiet i mężczyzn,
działania na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet,
aktywizacja zawodowa kobiet,
ochrona przed przemocą ekonomiczną i psychologiczną.
Rada Kobiet przy prezydencie Grudziądza ma działać społecznie.
Przypomnijmy. Chętne panie formularze zgłoszeniowe składać mogły do połowy grudnia ub. roku. Nabór przeprowadził komitet założycielski Rady Kobiet w składzie: Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza – przewodnicząca Komitetu; Beata Glamowska, działaczka, aktywistka, społeczniczka, współpracująca z różnymi organizacjami, stowarzyszeniami i fundacjami; Monika Balcer-Grudzień, prezeska Stowarzyszenia Kobiety na swoim; Magdalena Lewandowska, pedagog, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 12 i Anna Bator, artystka, instruktorka w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej. Po powołaniu Rady Kobiet, komitet ulegnie rozwiązaniu.
