IMGW ostrzega: burze z gradem nadciągają nad woj....

  IMGW ostrzega: burze z gradem nadciągają nad woj. kujawsko-pomorskie!

  mz na podstawie danych IMGW-PIB

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  burze z gradem Bydgoszcz Toruń Grudziądz

  Burze z gradem mają przejść nad regionem. ©pixabay.com

  Synoptycy IMGW zapowiadają burze z gradem, które w ciągu najbliższych godzin mają przejść nad regionem. Ogłoszono zagrożenie pogodowe pierwszego stopnia.
  burze z gradem Bydgoszcz Toruń Grudziądz

  Burze z gradem mają przejść nad regionem. ©pixabay.com

  Burze z gradem ostrzeżenie IMGW


  Meteorolodzy ogłosili pierwszy stopień zagrożenia dla województwa kujawsko-pomorskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku, 10. lipca, od godz. 15 do środy, 11 lipca, do godz. 23.

  - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad - Anna Zielińska-Szefka, informuje synoptyk IMGW.
  Burze z gradem kujawsko-pomorskie


  Obszar, na którym mogą wystąpić burze z gradem jest bardzo szeroki i obejmuje powiaty: aleksandrowski chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, ,sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński. brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz.

  Prawdopodobieństwa wystąpienie burz z gradem na wskazanym terenie oceniono aż na 95 procent. Dlatego po raz kolejny przypominamy, że burze mogą być bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowców, jak i dla osób przebywających po prostu na zewnątrz podczas takiego załamania pogody. Kierowcom przypominamy o konieczności dostosowania prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Pieszym przypominamy, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych w czasie burzy.


  Sprawdźcie koniecznie, jak należy się zachowywać w czasie burzy:  Pamiętajcie, że podczas burzy możliwy jest także silny wiatr. Dla bezpieczeństwa, zaleca się więc wyniesienie z balkonów lekkich przedmiotów, które nie są przymocowane nigdzie na stałe. Pamiętajcie także o przeparkowaniu samochodów, jeśli zostawiliście je pod drzewami lub w ich pobliżu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  To ludzie kupują za pieniądze z 500 plus [lsita]

  To ludzie kupują za pieniądze z 500 plus [lsita]

  WYBIERAMY MISTRZÓW URODY! Głosowanie rozpoczęte

  WYBIERAMY MISTRZÓW URODY! Głosowanie rozpoczęte

  Zobaczcie ogłoszenia z 1899 roku [zobacz zdjęcia]

  Zobaczcie ogłoszenia z 1899 roku [zobacz zdjęcia]