Komenda Powiatowa PSP w Chełmnie była gospodarzem kolejnej akcji profilaktycznej wpisującej się w kampanię społeczną "Kręci mnie bezpieczeństwo". Wspólnie z policjantami i strażnikami miejskimi z Chełmna zorganizowali akcję „Profilaktyczny Czwartek” pod patronatem Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy Urzędzie Miasta Chełmno. Główny cel to propagowanie zdrowego trybu życia, przeciwstawienie się problemowi uzależnień od środków psychoaktywnych, internetu. Strażacy zaprezentowali samochody pożarnicze i sprzęt ratowniczy. Wszyscy mogli założyć ubranie specjalne, hełm i zająć miejsce w kabinie samochodu, by przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem. Największą atrakcją była możliwość rozwinięcia linii gaśniczej i podawanie prądu wody w wyznaczone miejsce oraz poszukiwania przedmiotów w zadymionym namiocie. Pojazdy i sprzęt specjalistyczny zaprezentowali też policjanci i strażnicy miejscy. Poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, zasad udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w czasie gwałtownych burz oraz alarmowania służb przy wykorzystaniu numerów alarmowych 998 i 112. W trosce o bezpieczeństwo dzieci wypoczywających na wsi zaapelowano o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac w gospodarstwach rolnych.Zobacz także wideo: Wakacyjne utonięcia. Jak zapobiec tragedii?
Czytelnik
Komenda Powiatowa PSP w Chełmnie była gospodarzem kolejnej akcji profilaktycznej wpisującej się w kampanię społeczną "Kręci mnie bezpieczeństwo". Wspólnie z policjantami i strażnikami miejskimi z Chełmna zorganizowali akcję „Profilaktyczny Czwartek” pod patronatem Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy Urzędzie Miasta Chełmno. Główny cel to propagowanie zdrowego trybu życia, przeciwstawienie się problemowi uzależnień od środków psychoaktywnych, internetu.
Strażacy zaprezentowali samochody pożarnicze i sprzęt ratowniczy. Wszyscy mogli założyć ubranie specjalne, hełm i zająć miejsce w kabinie samochodu, by przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem. Największą atrakcją była możliwość rozwinięcia linii gaśniczej i podawanie prądu wody w wyznaczone miejsce oraz poszukiwania przedmiotów w zadymionym namiocie. Pojazdy i sprzęt specjalistyczny zaprezentowali też policjanci i strażnicy miejscy. Poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, zasad udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w czasie gwałtownych burz oraz alarmowania służb przy wykorzystaniu numerów alarmowych 998 i 112. W trosce o bezpieczeństwo dzieci wypoczywających na wsi zaapelowano o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac w gospodarstwach rolnych.
Wideo
Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice