Wszystko wskazuje na to, że nowa Rada Miejska będzie bardziej przychylna niż poprzednia i sfinansuje lampy ks. proboszczowi Edwinowi Sołtysiakowi.
Na ostatniej sesji radny Aleksander Atamański zgłosił wniosek o sfinansowanie podświetlenia kościoła parafialnego w Kamieniu.
Zabytkowa kolegiata już dawno powinna być wyeksponowana, ale parafia jakoś sama nie garnie się do inwestycji. Przed dwoma laty Rada Miejska rozpatrywała identyczną propozycję. Wówczas na 15 radnych 13 było przeciw sfinansowaniu z kasy gminy iluminacji kościoła.
- Teraz jest inny grunt i klimat przychylniejszy - mówi burmistrz Wojciech Głomski. - Sądzę, że wynik głosowania na jednej z najbliższych sesji będzie dla kościoła pozytywny. Co więcej, radny Atamański zadeklarował, że przekaże ze swoich diet 1 tys. zł. na ten cel.
W najbliższym czasie samorządowcy zamierzają się spotkać z projektantem, aby poznać warunki techniczne i wstępny kosztorys zadania. Wówczas wniosek Atamańskiego zostanie poddany pod głosowanie na sesji.