O konieczności utworzenia w Inowrocławiu stref gospodarczych mówiło się od dawna. Wreszcie udało się ten temat zrealizować. Ratusz zdobył unijną dotację na uzbrojenie 32 hektarów gruntów.
Zobacz zdjęcia: Strefy ekonomiczne w Inowrocławiu otwarte!
Trzy strefy w Inowrocławiu W trzech różnych częściach miasta utworzono strefy wchodzące w skład Inowrocławskiego Obszaru Gospodarczego. Powstały one w obrębie ul. Deszczowej (pomiędzy ul. Popowicką i Bagienną - ponad 4 ha), przy ul. Pakoskiej (pomiędzy tą ulicą a torami PKP - ponad 8 ha) oraz w rejonie Szosy Bydgoskiej, Karola Libelta i Karola Marcinkowskiego (20 ha). Wybudowano tam drogi, chodniki, oświetlenie, infrastrukturę teletechniczną i wodno-kanalizacyjną. W środę nastąpiło uroczyste otwarcie.
Przeczytaj również: Strefa ekonomiczna w Inowrocławiu atrakcyjna dla biznesu
- Miejsce to zaprojektowaliśmy kilka lat temu jako inwestycje, która ma dać mieszkańcom Inowrocławia i Kujaw nowe miejsca pracy. Wczoraj było tu rżysko, jutro będą zakłady. Jestem o tym głęboko przekonany. Zaryzykowaliśmy, zainwestowaliśmy. Jestem przekonany, ze wynik będzie taki, jaki oczekujemy - mówił tuż przed przecięciem wstęgi prezydent Ryszard Brejza. Zapewnił, że pierwsze efekty dostrzeżemy już za kilkanaście miesięcy.
Preferencje podatkowe Tymczasem wiceprezydent Ireneusz Stachowiak przekonuje, że już zgłaszają się lokalni przedsiębiorcy zainteresowani wydzierżawieniem bądź zakupem działek w ramach nowych stref.
Czytaj też: Specjalna strefa ekonomiczna w Wąbrzeźnie jest na ostatniej prostej
- Wystawiając tereny na sprzedaż kierować będziemy się oprócz kryterium cenowego, także ilością zainwestowanego kapitału i liczbą tworzonych przy tej okazji przez danego przedsiębiorcę miejsc pracy. Będą mogli oni skorzystać z preferencji podatkowych w ramach pomocy publicznej de minimis - mówi Ireneusz Stachowiak.
Zainteresowani przedsiębiorcy proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta (tel. 52 35 55 235).
