Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

- Miniony rok pod względem kulturalnym można uznać za bogaty. W naszym mieście pojawiały się gwiazdy znane z ekranów telewizorów oraz polskiej sceny muzycznej i świata literackiego - przypomina Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.
Ino Pop Festiwal, czyli Dni Inowrocławia w nowej formule
Pandemia uniemożliwiła zorganizowanie Dni Inowrocławia, w których mogłyby uczestniczyć tysiące osób, jak to było do 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego. Święto miasta zorganizowano więc w nowej formie, jako Ino Pop Festiwal. Podczas imprez na Rynku i w Teatrze Letnim była okazja do spotkania się z: Krystyną Czubówną, Szymonem Majewskim, Krzysztofem Ibiszem. Wystą[pili znani wokaliści i zespoły: Zuza Jabłońska, Michał Szczygieł, Baranovski i Kombii.
Inowrocław 6-5-4, Art Ino Festiwal i inne
Już po raz drugi zorganizowano w mieście cieszący się dużą popularnością cykl letnich koncertów Inowrocław 6-5-4. Wystąpili: Viki Gabor, Sanah, Kasia Nosowska, Kazik oraz Karaś i Rogucki.
Koronawirus nie przeszkodził w zorganizowaniu kolejnej edycji Art Ino Festiwalu. Odbył się jak zwykle na Rynku, który zamienił się w cyrkową arenę.
- Warto przypomnieć też imprezy w Solankach. W parku co tydzień rozbrzmiewały inne rytmy. A wszystko za sprawą "Inowrocławskiego Lata Muzycznego" - dodaje Adriana Szymanowska.
W sierpniu ub. r. zorganizowano Ino-Rock Festival, który jak zwykle przyciągnął do miasta miłośników rocka alternatywnego z całej Polski. Zaś we wrześniu odbyła się kolejna odsłona projektu #KochamiRozumiem. W tym roku tematem przewodnim imprezy była miłość. - Znane małżeństwa, między innymi Anna i Tomasz Sekielscy wzięły udział w panelach dyskusyjnych, a w Teatrze Letnim serca inowrocławian skradł koncert z elementami musicalu "Tribute to Dirty Dancing" - mówi naczelnik wydziału kultury.
Jesienią zorganizowano drugą edycję Ino Classic Festiwalu, podczas którego także nie brakowało gwiazd, m. in.: Krzesimira Dębskiego, Leszka Możdżera czy Anny Marii Jopek.
Nie brakowało ciekawych wystaw w Galerii Miejskiej i Galerii Tymczasem
- Rok 2021 upłynął także pod znakiem ciekawych wystaw. W Galerii Miejskiej prezentowane były obrazy Wyczółkowskiego, Boznańskiej, Makowskiego i Beksińskiego. Była okazja obejrzeć plakaty Andrzeja Pągowskiego. Zaś w Galerii Tymczasem pokazywaliśmy prace lokalnych twórców - informuje Tomasz Maliszewski, dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury.
Inowrocławska biblioteka zorganizowała wiele ciekawych imprez
Tradycyjnie w 2021 roku na spotkania ze znanymi pisarzami oraz ludźmi telewizji, filmu i teatru zapraszała inowrocławian Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza. Organizowała także liczne konkursy tematyczne, wystawy, zajęcia dla dzieci i dorosłych.
Inowrocław w 2021 roku był miejsce, gdzie powstawały teledyski do piosenek, m.in. do tej autorstwa Marka Dutkiewicza pt. "Czas ołowiu".
- Mamy za sobą rok pełen wyzwań. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja pandemiczna wymagała od nas szybkiej reakcji i często modyfikacji planów. Życzymy sobie, abyśmy w 2022 wszyscy, mogli zgodnie z hasłem "zaplanować sobie Inowrocław" - podsumowuje Adriana Szymanowska.
- Tak było na balu sylwestrowym w restauracji "Tam Gdzie Kiedyś"
- Tak żyją bezdomni w Inowrocławiu. Zobaczcie smutne zdjęcia
- Tak wyglądał Inowrocław 20 i 30 lat temu. W Inowrocławiu było inaczej niż dziś
- Piękne dziewczyny z Inowrocławia na Instagramie!
- Mikas & Janek i ich nowy teledysk kręcony w Inowrocławiu i Janikowie. Zobaczcie!
- Pożar domu w Inowrocławiu. Nie żyje jedna osoba