Inowrocławianin Jarek Wist na topie. Zachwyca piosenkami w...

  Inowrocławianin Jarek Wist na topie. Zachwyca piosenkami w różnym stylu

  (AB)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jarek Wist jest zafascynowany Włochami. Słychać to na jego ostatniej płycie

  Jarek Wist jest zafascynowany Włochami. Słychać to na jego ostatniej płycie ©Archiwum Jarka Wista

  Wspaniale rozwija się kariera inowrocławianina Jarka Wista. Dla wielu ten piosenkarz to "najlepszy głos swingowy w Polsce".
  Jarek Wist jest zafascynowany Włochami. Słychać to na jego ostatniej płycie

  Jarek Wist jest zafascynowany Włochami. Słychać to na jego ostatniej płycie ©Archiwum Jarka Wista

  Jest absolwentem inowrocławskiego "Ekonoma", magistrem filologii włoskiej, ale przede wszystkim świetnym wokalistą. Mówią o nim, że to najlepszy głos swingowy w Polsce! Ostatnia jego płyta to krążek "Jest Zapisane".
  Jarek Wist, inowrocławianin z krwi i kości, chętnie wraca do rodzinnego miasta.

  - W Inowrocławiu czuję się naprawdę dobrze. Wzruszam się, gdy wspominam swoje dzieciństwo - powiedział podcz as jednego ze spotkań ze swoimi kujawskimi fanami.
  Jako mały chłopiec bardzo lubił piosenkę "Chłopcy radarowcy". Swoje pierwsze kroki stawiał na deskach inowrocławskiego teatru, muszli koncertowej, osiedlowym klubie "Kopernik" i w Młodzieżowym Domu Kultury. - Muzyka żyje we mnie od dziecka - powtarza często.

  Jako nastolatek, uczeń ówczesnego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Handlowych, czyli "Ekonoma" (dziś Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4) słuchał rocka i heavy metalu. Potem była fascynacja Whitney Houston, Jamsem Brownem i Frankiem Sinatrą.

  Czytaj: Inowrocławianin na liście przebojów Radia PiK!

  Jego kariera rozpoczęła się na dobre po wygraniu jednego z odcinków "Szansy na sukces" w 2002 r. Później śpiewał w chórkach grup Varius Manx i Mietka Szcześniaka oraz zespołu Skaldowie. Podczas gali Fryderyki 2007 otrzymał tytuł: nadzieja i odkrycie roku. Wystąpił w finale konkursu Sopot Top Trendy Festiwal 2008. Był solistą w zespole Kukla Band.

  Marek Sierocki, dziennikarz, dyrektor artystyczny festiwali w Opolu i Sopocie, prowadzący dział muzyczny w "Teleekspressie", namówił Jarka Wista do swingu. To był świetny pomysł.

  Nawiązał współpracę ze znakomitym kompozytorem i aranżerem Krzysztofem Herdzinem i wraz z nim stworzył projekt "Sinatra". Zaśpiewał przeboje legendarnego Franka Sinatry w nowych aranżacjach.
  W styczniu 2012 r. w inowrocławskim teatrze odbył się koncert, który wypełniły właśnie te utwory. Koncert został zarejestrowany i wydany na płycie "Swinging with Sinatra - Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band", która przez długi czas utrzymywała się na liście Top 10 Empik Bestsellery - jazz, blues. Od tego czasu wielu krytyków twierdzi, że Jarek "to najlepszy głos swingowy w Polsce".

  Rok temu ukazała się kolejna płyta naszego krajana - pierwszy album solowy w jego karierze pt. "Jest Zapisane". Zwiastunem krążka był ubiegłoroczny przebój pt. "Ciao" i towarzyszący mu teledysk.
  - Jarek Wist to miłośnik Włoch i wszystkiego co włoskie - w tym głównie smaków i barw, barw muzyki. Nic więc dziwnego, że jego ostatnia płyta utrzymana jest we włoskiej estetyce i powstała z takich właśnie inspiracji - mówi Ewa Bem - Wiśniewska z reprezentującej artystę agencji VeritNostra.

  Krążek "Jest Zapisane" przenosi nas w romantyczny klimat lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Znajdują się na nim zarówno nastrojowe ballady, jak i utwory dynamiczne, w tym wydany na singlu utwór "Nieważne co powiesz". Płyta powstała we współpracy z Robertem Amirianem, producentem muzycznym, odpowiedzialnym za albumy takich artystów jak Kari Amirian, czy Fismoll. Warto po nią sięgnąć.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  ewa

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018