Iwona Lewandowska bezkonkurencyjna na 10 km

MG
zawodniczka Vectry DGS Włocławek
zawodniczka Vectry DGS Włocławek Wojciech Alabrudziński
Iwona Lewandowska, zawodniczka Vectry DGS Włocławek wywalczyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów.

Iwona Lewandowska, wychowanka Agnieszki Nowakowskiej, od dwóch dwóch lat podopieczna trenera Marka Jakubowskiego po raz pierwszy została mistrzynią Polski seniorek. We wtorek w Lidzbarku Warmińskim triumfowała w biegu na 10 km.

- Złoto w Lidzbarku Warmiński cieszy szczególnie, gdyż wywalczone było w trudnych warunkach atmosferycznych, przy dużym wietrze i niskiej temperaturze powietrza, od drugiego kilometra, praktycznie w samotnym biegu. Znakomitą formę Iwona potwierdziła rekordem życiowy poprawionym o prawie półtorej minuty. - mówi Agnieszka Nowakowska, trenerka Vectry DGS

W tym roku zawodniczka Vectry DGS Włocławek zdobyła już dwa srebrne medale przełajowych mistrzostw Polski (indywidualny i zespołowy wraz z Katarzyną Kowalską i Agnieszką Zradą). Natomiast W swoim dorobku medalowym posiada już 22 krążki wywalczone na dystansach od 4x400m do 10000m, we wszystkich kategoriach wiekowych.