Marcin Trzyna
Łukasz Teodorczyk znów strzela dla klubu
Łukasz Teodorczyk znów strzela dla klubu AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – West Brom wciąż kontynuuje fatalną passę w Premier League. Drużyna Polaka przegrała na wyjeździe z Watfordem 0:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał 81 minut. Po 29 kolejkach WBA zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, wygrało na własnym obiekcie z West Ham United 4:1. „Łabędzie” awansowały na 13. miejsce w ligowej tabeli.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc spotkanie Leicester – Bournemouth (1:1) oglądał z wysokości ławki gości.
Jarosław Jach (Crystal Palace) -

Jan Bednarek (Southampton) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Southampton i Stoke. Jan Bednarek całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Sydney FC przegrało na wyjeździe z Newcastle Jets 1:2. Adrian Mierzejewski rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City przegrało na własnym obiekcie derbowe spotkanie z Melbourne Victory 1:2. Marcin Budziński przebywał na boisku od 69. minuty.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 63 minuty Jakuba Rzeźniczaka w meczu SumQayit- Karabach Agdam. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Dwa gole Łukasza Teodorczyka w meczu Waregem – Anderlecht (2:3). Polak w 80. minucie otrzymał żółtą kartkę, a 10 minut później został zmieniony.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – 55 minut Jacka Góralskiego w meczu Łudogorec – Septemvri Sofia (1:0).

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Jakub Świerczok również na boisku przebywał przez 55 minut. Polskiego napastnika zastąpił na placu gry Keseru, który w doliczonym czasie gry strzelił zwycięskiego gola z rzutu karnego.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw bezbramkowo zremisował na wyjeździe w derbach z Lokomotiwem Płowdiw. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce gości.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – 90 minut Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Odense (2:1).

Francja:

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Lens (1:1). Były reprezentant Polski w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Grecja:

Piotr Grzelczak (Platanias) – Platanias przegrał u siebie z Lamią 1:2. Piotr Grzelczak wszedł na boisko w 80. minucie.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, wygrała na wyjeździe z Alcorcon 2:1.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – 90 minut Mateusza Klicha w meczu PSV Eindhoven – FC Utrecht (3:0). Polak w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała na własnym obiekcie z Heraclesem 0:3. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – 84 minuty Piotra Parzyszka w meczu PEC Zwolle – VVV-Venlo (1:1).

Karol Niemczycki (Breda) – Breda dość niespodziewanie wygrała na własnym obiekcie z Feyenoordem Rotterdam 2:1. Karol Niemczycki całe spotkanie spędził na ławce N.A.C.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu Waalwijk – NEC Nijmegen (0:2).

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu G.A. Eagles – De Graafschap (0:4).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 4:0. Robert Lewandowski całe spotkanie spędził na ławce lidera niemieckiej ekstraklasy.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Całe spotkanie na ławce Freiburga spędził Rafał Gikiewicz.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z RB Lipsk 1:1. Łukasz Piszczek rozegrał pełne spotkanie w barwach BVB. Reprezentant Polski w 83. minucie został ukarany żółtą kartką.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Koeln 3:2. Marcin Kamiński wszedł na boisko w doliczonym czasie gry.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na wyjeździe z Augsburgiem 2:0. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gości.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Drużyna Polaka wygrała na wyjeździe z Dynamem Drezno 2:0. Sobiech wszedł na boisko w 94. minucie meczu.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała u siebie z St. Pauli 2:1. Adam Bodzek wszedł na boisko w 25. minucie spotkania.
Waldemar Sobota (St. Pauli) – Waldemar Sobota przebywał na boisku przez 55 minut.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense wygrało u siebie z Boavistą Porto 3:0. Michał Miśkiewicz wszedł do bramki gospodarzy już w 7. minucie spotkania, ponieważ kontuzji doznał podstawowy golkiper Feirense.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw Moskwa bezbramkowo zremisował przed własną publicznością w derbowym spotkniu ze Spartakiem. Maciej Rybus rozegrał całe spotkanie.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Krasnodar – FK Rostów (3:1).

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg. Janusz Gol całe spotkanie przesiedział na ławce gości.

Łukasz Sekulski (Chabarowsk) – Debiut Łukasza Sekulskiego w rosyjskiej ekstraklasie. Polski napastnik rozegrał 75 minut w meczu SKA Chabarowsk – Tosno (0:1).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – Podbrezova przegrała na wyjeździe z Senicą 0:1. Jakub Więzik rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – MFK Zemplin wygrał u siebie z MFK Żylina 1:0. Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Również całe spotkanie na ławce MFK spędził Dawid Kurminowski.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, przegrał na wyjeździe z Giresunsporem 1:4.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu przegrało na wyjeździe z Bolusporem 1:3. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce stołecznych.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Zwycięski gol Tomasza Kędziory w meczu Dynamo Kijów – Zoria Ługańsk. Polak wpisał się na listę strzelców w 92. minucie, dzięki czemu jego drużyna wygrała 3:2. Po 22 kolejkach Dynamo jest wiceliderem ukraińskiej ekstraklasy.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – 65 minut Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli – AS Roma (2:4). Reprezentanta Polski na placu gry zastąpił Marek Hamsik.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Do gry po kilkumiesięcznej przerwie powrócił Arkadiusz Milik, który na boisko w meczu z Romą wszedł w 75. minucie.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Łukasz Skorupski całe spotkanie z Napoli spędził na ławce „Giallorossi”.

Thiago Cionek (Spal) – Spal wygrało u siebie z Bolonią 1:0. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus wygrał na wyjeździe z Lazio 1:0. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce „Starej Damy”.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Cesena) – Gol i asysta Tomasza Kupisza w meczu Spezia – Cesena (1:2). Polak rozegrał pełne 90 minut w drużynie przyjezdnych.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Fortuna Sittard – MVV Maastricht (Mikołaj Smyłek)

TRANSFERY w GOL24

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? Teodorczyk w formie [RAPORT, WIDEO] - Gol24