Jak wspierani są młodzi przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii

Redakcja
Jak wspierani są młodzi przedsiębiorcy w Wielkiej BrytaniiStudenci WSIiZ uczą się, jak założyć własną firmę.
Jak wspierani są młodzi przedsiębiorcy w Wielkiej BrytaniiStudenci WSIiZ uczą się, jak założyć własną firmę. WSIiZ
Chociaż kryzys gospodarczy mocno uderzył w Wielką Brytanię, wyszła ona z niego obronną ręką dzięki rozwojowi młodej przedsiębiorczości - zapewnia prof. nadzw. dr Tomasz Mickiewicz, profesor Aston University Birmingham i WSIiZ.

Opublikowany niedawno wspólny raport Prince Trust i Royal Bank of Scotland sugeruje, że Wyspy Brytyjskie mogą właśnie wchodzić w okres boomu młodzieżowej przedsiębiorczości. O ile 5 proc. młodych ludzi pracuje obecnie na własny rachunek, to kolejnych 30 proc. deklaruje, że będzie pracować na własny rachunek w najbliższej przyszłości. Jednocześnie jedna czwarta spodziewa się, że zostanie swoim własnym szefem w ciągu najbliższych pięciu lat. Dane statystyczne pokazują, że od początku kryzysu gospodarczego liczba samozatrudnionej młodzieży wzrosła już o ponad 70 tysięcy.

Jednocześnie, wielu młodych wstrzymuje się jednak od tworzenia własnych firm, ze względu na obawy o finansowanie lub o brak wsparcia. Ponad połowa deklaruje, że nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, by zapewnić stworzenie własnego biznesu, a co trzeci twierdzi, że gdyby posiadał odpowiedniego doradcę, rozważenie samozatrudnienia stałoby się bardziej prawdopodobne.

A zatem, nowe pokolenie młodych przedsiębiorców potrzebuje wsparcia w postaci doradztwa biznesowego i dostępu do finansowania. Na te potrzeby odpowiada cała rzesza lokalnych i społecznych inicjatyw, prywatnych, ale również rządowych.

Program Przedsiębiorczości

Jedną z najważniejszych organizacji dobroczynnych, wspierających młodą przedsiębiorczość jest Prince Trust, działający pod patronatem księcia Walii, Karola. Jego działanie wspiera finansowo Royal Bank of Scotland. W ciągu 30 lat funkcjonowania Programu Przedsiębiorczości, 80 tys. młodych utworzyło z jego pomocą własne firmy. Program adresowany jest do osób w wieku 18-30 lat, bezrobotnych lub pracujących mniej niż 16 godzin tygodniowo.

Program oferuje im: szkolenia dotyczące prowadzenia biznesu, indywidualne doradztwo i wsparcie w przełożeniu pomysłu na konkretny biznes plan, wsparcie w ubieganiu się o niskooprocentowaną pożyczkę (do 4 tys. funtów dla firm jednoosobowych i do 5 tys. funtów dla spółek) oraz doradztwo na początku funkcjonowania firmy.

Rządowe kredyty

Kredyty na Rozpoczęcie (Start-up) to nowa inicjatywa Departament Biznesu, Innowacji i Umiejętności, adresowana do młodych ludzi. Już w fazie pilotażowej tego programu (rok finansowy 2012-2013), kredyty na rozpoczęcie działalności otrzymało 2 tys. przedsiębiorców, więcej niż planowano. Program w krótkim czasie osiągnął liczbę tysiąca pożyczek na miesiąc.

Wciela go w życie specjalnie powołana do tego celu firma Start-up Loans, a o kierowanie nią poproszono znanego w Wielkiej Bytanii przedsiębiorcę James’a Caan’a. Jest on bardzo znany w Wielkiej Brytanii z telewizyjnego konkursu, w którym grupa znanych przedsiębiorców ocenia nowe projekty biznesowe i oferuje finansowanie dla najlepszych.

Wielkość kredytu w rządowym programie to zazwyczaj około 4,5 tys. funtów, czyli sumy, które są z reguły zbyt małe, aby wzbudzić zainteresowanie banków komercyjnych. Jednocześnie oferowane jest również wsparcie przez indywidualne doradztwo. Kredyty adresowane są do ludzi w wieku 18-30 lat. Na podstawie sukcesu w fazie pilotażowej, rząd przedłużył finansowanie do 2015 roku. W międzyczasie, będzie wiadomo, czy program przynosi pozytywne rezultaty w postaci tworzenia wystarczającej ilości firm, które potrafią utrzymać się na rynku i rozwijać.

Typowy przypadek beneficjenta programu, to 26-letnia Alissa Koopal, matka dwójki dzieci z Liverpoolu. Wykorzystała pożyczkę, aby uruchomić firmę Izzy Melody, produkującą innowacyjne, ekologiczne produkty dla dzieci. Jej wniosek o pożyczkę został odrzucony przez bank komercyjny i wtedy zwróciła się do Start-up Loans. Tu przyznanie mikro kredytu zajęło jedynie 6 dni od złożenia wniosku. Pożyczka na rozruch wyniosła 2,5 tys. funtów, ale jak mówi Alissa, te pieniądze były po prostu niezbędne, aby rozpocząć swój biznes. Alissa została też skojarzona z doradcą, który - jak mówi - przekazał jej istotne sugestie i wsparcie.

 

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Materiał oryginalny: Jak wspierani są młodzi przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii - Nowiny

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
SPENCER WILSON

Cześć, jestem Pan Spencer Wilson, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: [email protected] lub Dodaj mnie na Whatsapp: 18153830444

P
Paweł

Cześć, moi dobrzy obywatele, czy byłeś kiedyś w swoim kryzysie finansowym lub problem? czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, czy chcesz spłacić dług bankowy, to oto rozwiązanie dla was wszystkich, ponieważ widziałem wiele osób z tego kraju i szczerze mówiąc nie wiedziałem, że są wciąż uczciwi i prawni pożyczkodawcy tutaj w naszej firmie, dziś dostaję kwotę pożyczki w wysokości 150,000euro i byłem tą samą osobą, która szukała pożyczki przez ponad 3 lata, płaciłem różnym firmom, ale tutaj w naszym kraju Stella Rene jest prawdziwa i zawsze jest gotowa pomóc każdemu, kto chce uzyskać kredyt, a ta firma udzieliła również szybkiej pożyczki w mniej niż 3 godziny. Będziesz mieć pożyczkę na swoim koncie bankowym, a dziś przyszedłem na blogu, aby złożyć moje świadectwo , a aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z firmą pożyczkową Stella Rene na e-mail ([email protected]), aby uzyskać szybkie, bezpieczne, niezawodne i zaufane pożyczki, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wyczyściłem wszystkie rachunki, a teraz jestem wolną kobietą , wszystko dzięki Stelli Rene.

Paweł

P
Paweł

Cześć, moi dobrzy obywatele, czy byłeś kiedyś w swoim kryzysie finansowym lub problem? czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, chcesz spłacić dług bankowy, to oto rozwiązanie dla was wszystkich, ponieważ widziałem wiele osób z tego kraju i szczerze mówiąc nie wiedziałem, że są wciąż uczciwi i prawni pożyczkodawcy tutaj w naszej firmie, dziś dostaję kwotę pożyczki w wysokości 150 000 euro i byłem tą samą osobą, która szukała pożyczki przez ponad 3 lata, płaciłem różnym firmom, ale tutaj w naszym kraju Stella Rene jest prawdziwa i zawsze jest gotowa pomóc każdemu, kto chce uzyskać kredyt, a ta firma udzieliła również szybkiej pożyczki w mniej niż 3 godziny, będziesz mieć pożyczkę na swoim koncie bankowym, a dziś przyszedłem na blogu, aby dać moje świadectwo , a aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z firmą pożyczkową Stella Rene na e-mail ([email protected]), aby uzyskać szybkie, bezpieczne, niezawodne i zaufane pożyczki, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wyczyściłem wszystkie rachunki, a teraz jestem wolną kobietą , wszystko dzięki Stella Rene.

Paweł

M
Marta

witajcie, moi rodacy, z imienia jestem Marta Brandy, chcę skorzystać z okazji, aby podziękować i docenić dobroć i wielkość, jaką otrzymałem od firmy, w której otrzymałem pożyczkę w wysokości 130 000, przybyłem tutaj, aby podziękować do firmy pożyczkowej Stella Rene, proszę, gdziekolwiek jesteś z tego kontynentu, kiedy kiedykolwiek potrzebujesz pożyczek na spłatę wszelkiego rodzaju długów, rozpocząć nową działalność gospodarczą, spłacić pożyczki bankowe i osobiście złożyć wniosek o dowolną kwotę pożyczki, skontaktuj się z legalna, pochodząca i gwarantowana firma o nazwie Stella Rene, ponieważ dzisiaj otrzymałem moją pożyczkę i wiem, że bardzo trudno jest uwierzyć i zaufać niektórym pożyczkodawcom, ale ta pewna firma pożyczkowa o nazwie Stella Rene jest prawdziwa i ma 100%, ponieważ przetestowałem i potwierdziłem to dla siebie, i bezpośrednio mówię każdemu, kto potrzebuje jakiejkolwiek kwoty pożyczki, i proszę o kontakt z firmą dzisiaj poprzez e-mail [email protected] w celu uzyskania legalnej i najszybszej pożyczki w historii nasz kraj lub Whatsapp 971586972460, ta firma również udziela ekspresowych przelewów pożyczkowych wnioskodawcom, skontaktuj się już dziś i skorzystaj z tej firmy pożyczkowej, w której wykorzystasz, aby spłacić wszystko, co jesteś winien, zaufaj tej firmie, że są oni prawdziwi i uprawnieni 100% i Polecam wszystkim tę spółkę pożyczkową już dziś, ponieważ odnoszę sukcesy z ich pożyczką i szybko przyszedłem tutaj, aby również świadczyć o tej firmie, podobnie jak inni, którzy otrzymali pożyczki od tej samej firmy, więc złóż wniosek już dziś i bądź bezpieczniejszy i najszybsza pożyczka dzisiaj.

Marta

E
Eva

Dzień dobry, moi ludzie, czy od tamtej pory szukaliście pożyczki? czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy w życiu? jeśli tak, to nie martw się więcej, ponieważ istnieje kobieta posłana przez Boga, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, że pomaga wielu z nas tutaj, jestem Evą, kobietą, która pracowała w szpitalu w moim kraju, szukałem pożyczki Od tamtej pory wysłałem moje dzieci do szkoły i otworzyłem biznes. Oszukano moich fałszywych pożyczkodawców do dziś, kiedy znalazłem tę firmę, aw tej firmie potwierdzam i spieniężyłem kwotę pożyczki w wysokości 45 000 bez stresu, a teraz jestem tutaj formularz, w którym można odwołać się do tej nazwy firmy i powiedzieć moim ludziom, w jaki sposób pomogli wielu ludziom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ mają 100% pewności i gwarancji, ponieważ dziś cieszę się, że w końcu mam szansę uzyskać pożyczkę dzisiaj i skontaktuj się z e-mailem poniżej [email protected] ponieważ pomogli oni również wielu z innych krajów.

Eva

G
Gość

Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i pożyczkę mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i masz 100% pewności, że spłacisz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. [email protected]

A
Askakaska

A tu: www.rekomendacje24.pl są doradcy medyczni. Oni też są potrzebni.

l
lola45

Młodzi mają masę problemów. Spójrzcie na ten: iqface.pl

P
Pan Titcomb Brown

Witaj, odmówić znasz kredytu przez fałszywą Loan Company w internecie ?, Czy potrzebujesz Pilna Pożyczka na spłatę rachunków, Szukasz kredytu biznesowe lub osobiste pożyczki o niskim oprocentowaniu w wysokości 2%? kontakt poprzez nasz e-mail: Adres: ([email protected]) z następującymi informacjami:

Imię:Kraj:Stan:Ilość:Kredyt Czas trwania:Numer telefonu:

Pozdrawiam

Pan Titcomb Brown

Dodaj ogłoszenie