Pan Piotr pochodzi ze Żnina, jest doktorantem w Zakładzie Architektury na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy, prowadzi biuro 2B Pracownia Projektowa. Tworzenie koncepcji zagospodarowania wież ciśnień, to nie tylko jego hobby. Obiekty te interesują go także pod kątem zawodowym. Są też tematem pracy doktorskiej.
Zachwycające widoki z kolejowej wieży ciśnień [zobacz zdjęcia]
- Dużo podróżuję po naszym regionie. Zwróciłem uwagę na te zabytkowe budynki. Moim zdaniem, mają one ogromny potencjał. Można je doskonale przystosować do nowych funkcji i przy okazji uchronić przed zniszczeniem. Liczę, że moimi działaniami sprowokuję dyskusję na ten temat - dodaje architekt.
Pierwsza z wież, jaka trafiła na deskę kreślarską architekta stoi w inowrocławskich Solankach. Piotr Brzeziński przygotował koncepcję jej rozbudowy i przesłał do "Pomorskiej" wraz z wizualizacją.
Zgodnie z nią wieża pełnić może funkcje biurową i konferencyjną w kondygnacjach podziemnych oraz nadziemnych. Na piętrach architekt lokuje mieszkania, a na szczycie wieży - taras widokowy. Przed budynkiem jest parking samochodowy. Budowla komponuje się z otaczającym ją Parkiem Zdrojowym.
Ciekawe co na to nasi Czytelnicy? Nam pomysł ratowania w taki sposób zabytkowych wież ciśnień wydaje się interesujący.
Czytaj e-wydanie »