Jak złożyć wniosek o 300 plus na dziecko? Dobry Start: kto dostanie 300+ na wyprawkę szkolną? [zasady i informacje]

Joachim Przybył
Joachim Przybył
300 zł plus dla ucznia. Kiedy i jak złożyć wniosek? Kto dostanie wyprawkę do szkoły 300+? Grzegorz Galasiński
300 plus na dziecko. Jak złożyć wniosek online? Nie wszyscy mogą złożyć wniosek już w lipcu! Kto dostanie wyprawkę do szkoły 300 zł? Od kiedy 300 plus dla dziecka? Dobry Start: gdzie złożyć wniosek? To program socjalny Dobry Start - 300 zł dla ucznia na początek roku szkolnego. Od 1 lipca można się starać o dofinansowanie szkolnego startu dla dziecka. Kto dostanie 300 zł do szkoły? Jak złożyć wniosek o wyprawkę szkolną dla dziecka? Od kiedy 300 zł plus? Na co możemy wydać pieniądze? Podajemy szczegółowe informacje na temat programu Dobry Start.

300 zł plus dla ucznia. Jak złożyć wniosek online?

Dobry Start to jednorazowe świadczenie dla każdego dziecka w wieku szkolnym. Świadczenie 300 plus przysługuje dziecku do 20 roku z życia. W przypadku dziecka niepełnosprawnego zostaje przedłużone do 24 roku życia. W sumie program obejmie ok. 4,6 mln uczniów. 300 plus funkcjonuje od 2018 roku, rocznie budżet państwa przeznacza na Dobry Start około 1,3 mld zł. Pieniądze możemy wydać na podręczniki i inne materiały szkolne. Jak złożyć wniosek o 300 plus? Podajemy zasady o szczegółowe informacje.

Czytaj także

Kto dostanie 300 plus na dziecko?

  • rodzice dzieci szkół podstawowych i średnich
  • rodzice dziecka, które chodzi do szkoły policealnej
  • 300 plus nie obejmuje dzieci w przedszkolach i zerówkach, nie dotyczy także studentów

Kto dostanie300 plus na dziecko?

Jaki jest limit zarobków dla 300 plus? Nie ma takiego ograniczenia w tym wypadku. Świadczenie przysługuje rodzicom dzieci w wieku szkolnym bez limitu zarobków.

Marlana Maląg, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: - Program ma na celu wspieraniu rodziców w trudnym dla domowego budżetu czasie, bo zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt.

300 plus do szkoły. Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek o świadczenie "Dobry start" 300+ można składać od 1 lipca. Nie musimy tego robić osobiście. Wniosek o 300 plus dla ucznia można złożyć za pośrednictwem portalu PUE ZUS, strony empatia.mpips.gov.pl, a także przez bankowość elektroniczną (szczegóły poniżej).

Czytaj także

Dobry Start 300 plus: jak złożyć wniosek

Jeśli chcemy złożyć wniosek w formie papierowej, to możemy zrobić od 1 sierpnia. Odpowiedni dokument składamy tak jak wniosek o 500 plus na dziecko. Możemy to zrobić w urzędzie miasta bądź gminy, ośrodku pomocy społecznej lub specjalnie wyznaczonym miejscu, jeśli jest takie w naszej gminie.

Kto dostanie 300 plus dla dziecka?

Kiedy będą pieniądze z 300 plus? Jest spora grupa rodziców, którzy ze zgłoszeniem wniosku muszą poczekać do sierpnia. Ośmioklasiści wyniki rekrutacji do szkół średnich poznają dopiero 12 sierpnia, a we wniosku o świadczenie Dobry Start 300 plus trzeba podać dane szkoły ucznia. Rodzice absolwentów szkół podstawowych dopiero więc po 13 sierpnia będą mogli starać się o 300 zł na wyprawkę szkolną.

Jak złożyć wniosek o 300 plus Dobry Start?

Do kiedy trzeba złożyć wniosek o 300 plus? Termin upływa 30 listopada. Pamiętajmy jednak, że im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej dostaniemy pieniądze. Złożenie wniosku o 300 zł wyprawki dla ucznia (Dobry Start) w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia do końca września. Jeżeli złożymy wniosek po rozpoczęciu roku szkolnego, to na pieniądze poczekamy dwa miesiące.

Czytaj także

Kto może złożyć wniosek o 300 plus?

Program Dobry Start - 300 plus dla ucznia zasady i informacje. Kto ma prawo ubiegać się o wyprawkę szkolną 300+? Matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, jeśli wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w opiece zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek o 300 plus dla ucznia?

  • empatia.mrpips.gov.pl. To nowy kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną, który ma ułatwić obsługę programów socjalnych. W tym systemie możemy składać wnioski nie tylko o 300 plus, ale także o pomoc społeczną, zasiłek rodzinny czy becikowe.
  • Platforma Usług Elektronicznych ZUS. To platforma Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która obsługiwać będzie także 500 plus na wakacje. Trzeba założyć swój profil PUE, a potem w prosty sposób można złożyć wniosek o świadczenie.
  • Bankowość internetowa. Wnioski o świadczenia socjalne obsługują: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, BNP Paribas Bank Polska SA (także dla klientów byłego Raiffeisen w systemie moj.bnpparibas.pl), Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank SA, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), Santander Bank Polska SA, SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze. Na stronie internetowej każdego z tych banków znajdziemy instrukcję, jak złożyć wniosek o świadczenie 300 plus dla ucznia. Rolą banku jest jedynie przyjęcie wniosku. Weryfikacja i wydanie rozstrzygnięcia w sprawie prawa do świadczenia Dobry Start to zadanie gminy, do której wniosek został złożony.

300 PLUS do szkoły. Program Dobry Start. ZASADY

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie