Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Czy będą obozy młodzieżowe i kolonie w 2020 roku? NOWE wytyczne wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie wakacji

Joachim Przybył
Joachim Przybył
Czy będą kolonie i obozy w tym roku? Wakacje dla dzieci i młodzieży - znamy zasady wypoczynku w czasie koronawirusa
Czy będą kolonie i obozy w tym roku? Wakacje dla dzieci i młodzieży - znamy zasady wypoczynku w czasie koronawirusa Wojciech Wojtkielewicz/Polskapress
Czy będą obozy młodzieżowe w 2020 roku? Jak zasady na koloniach i obozy w tym roku? Jest zgoda na obozy i kolonie w czasie wakacji 2020! NOWE INFORMACJE. Znamy wytyczne i zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie pandemii. Letnie wakacje 2020 dla dzieci i młodzieży - jakie będą zasady wypoczynku w czasie koronawirusa. Obozy 2020 - są nowe wytyczne. Kolonie 2020 - znamy wytyczne. Mniej dzieci w czasie turnusów, badania lekarskie, ograniczone wyjścia poza ośrodki wypoczynkowe. Wakacje w 2020 roku - czy dzieci będą mogły pojechać latem na obóz? Sprawdzamy czy kolonie i obozy będą droższe.

Czy będą obozy młodzieżowe i kolonie w 2020 roku?

Czy będą obozy i kolonie dla dzieci w 2020 roku - pytacie. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało 29 maja zasady i założenia letniego wypoczynku oraz ośrodków wypoczynkowych. Wszystko wskazuje na to, że będzie zgoda, aby dzieci i młodzież mogły pojechać na kolonie i obozy podczas wakacji w 2020 roku. Pojawiły się już pierwsze informacje na ten temat. Wiemy już jednak, że letnie obozy i kolonie będą organizowane, ale w specjalnym reżimie sanitarnym.

Kolonie i obozy 2020. Jest zgoda rządu

Czy będą obozy młodzieżowe i kolonie w 2020 roku? Szczegółowe zasady organizacji kolonii i obozów 2020 zostały opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. To wynik konsultacji z organizatorami takiego wypoczynku. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski: - Chcemy, aby była możliwość wyjazdu dzieci na kolonie i obozy, ale musimy rozwiązać wiele kwestii. Choćby opracować procedury na wypadek wykrycia choroby u jednego z uczestników. W ciągu dwóch tygodni powinniśmy przygotować prognozę stanu epidemii w lipcu i sierpniu w Polsce - dodaje minister Szumowski.

Jakie będą zasady na koloniach i obozach młodzieżowych

 • liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 osób
 • jedna osoba na 4 metry kwadratowe
 • grupa dzieci do lat 10 może liczyć maksymalnie 12 osób, a powyżej 10 lat – do 14 osób
 • w pokoju lub namiocie mogą być zakwaterowani uczestnicy jednej grupy, podobnie na stołówce
 • osobne zajęcia dla wszystkich grup
 • maksymalnie ograniczone wyjścia z ośrodka do miejscu publicznych

Kolonie i obozy 2020. Będą dodatkowe pieniądze

Organizatorów letnich obozów i kolonii z pewnością ucieszyła deklaracja prezydenta Andrzeja Dudu, który zapowiedział kolejny program 500 plus na wakacje dla dzieci i młodzieży. Taka obietnica padła w sobotę 6 czerwca. - To będzie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego: wyjazdów, kolonii, wczasów. Skorzystają na tym polscy przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne. Mam nadzieje, że już w te wakacje będzie to wykorzystane przez dzieci i młodzież - wyjaśnił prezydent. Szczegółów 500 plus na wakacje na razie nie znamy.

Czy będą obozy i kolonie dla dzieci w tym roku?

Wakacje 2020 - gdzie będzie można jechać? Przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo - to najważniejsze hasło obozów i kolonii dla dzieci w tym roku. Kto może pojechać na kolonie i obozy młodzieżowe w 2020 roku? Będą mogły w nich wziąć udział wyłącznie dzieci zdrowe (prawdopodobnie nie będą konieczne dodatkowe badania, wystarczy oświadczenie rodziców bądź opiekunów). Zakaz wyjazdu na obóz i kolonię będą miały dzieci, które miały kontakt z osobami po 14-dniowej kwarantannie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej: Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć, przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych.

Obowiązki rodziców dzieci na koloniach i obozach

 1. Udostępniają organizatorowi i kierownikowi wypoczynku numer telefonu lub inny kontakt zapewniający szybką komunikację.
 2. Zobowiązują się do niezwłocznego do 12 godzin odbioru dziecka z wypoczynku w przypadku wystąpienia u ich dziecka niepokojących objawów
 3. choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności).
 4. Osoby odprowadzające dziecko na zbiórkę lub do obiektu są zdrowe, nie mają objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.
 5. Jeżeli dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, rodzic/prawny opiekun, ma obowiązek poinformować organizatora o tym fakcie na etapie zgłaszania udziału w wypoczynku w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. To samo dotyczy pełnoletniego uczestnika wypoczynku. W przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.
 6. Należy zaopatrzyć uczestnika wypoczynku w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu na wypoczynku.
Trwa głosowanie...

Czy zamierzasz wysłać dziecko na kolonię lub obóz?

Obozy młodzieżowe 2020 - znamy wytyczne i zalecenia!

Czy będą obozy młodzieżowe i kolonie w 2020 roku? Projekt wytycznych dla obozów i kolonii podczas wakacji 2020 został opracowany przez Polską Izbę Turystyki i Polską Izbę Turystyki Młodzieżowej. Należy do nich także touroperator Atas, który już zmodyfikowała swoja ofertę pod kątem zagrożenia epidemiologicznego. - W związku z tym, że więcej osób będzie chciało spędzić wakacje w kraju zwiększyliśmy liczbę miejsc na obozach nad Bałtykiem: w Jastrzębiej Górze i w Darłówku - mówi nam Maciej Partyka. - Przygotowaliśmy także jako alternatywną propozycję dla obozów młodzieżowych wyjazdy rodzinne (rodzic + dziecko). To dobra opcja dla tych, którzy tak bardzo obawiają się o swoje dzieci, że nie puszczą ich samych, a jednocześnie zależy im na tym, żeby na wczasach miały kontakt z rówieśnikami oraz zorganizowane ciekawe zajęcia. Na przykład w Łebie zapewniamy dzieciom codziennie po 2 godziny lekcji angielskiego oraz animacje popołudniowe - dodaje.

Obozy młodzieżowe 2020: czy będzie drożej

Czy wakacyjny wypoczynek najmłodszych będzie droższy po wprowadzeniu nowych obostrzeń? - Nowe zasady obozów i kolonii będą wiązały ze znacznymi zmianami kosztów. Nasza firma nie chce ich przerzucać na klientów - podkreśla Aleksander Turowicz, z Biura Turystycznego Kliwer Szkoła Żeglarska. - Staramy się w dotychczasowym budżecie spełnić oczekiwania kuratorium, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych organizacji nadzorujących wypoczynek. Analizujemy te informacje, dokonaliśmy wizji lokalnej w ośrodku i już pracujemy nad wydzieleniem strefy wypoczynku i kąpieliska, a także organizacją bezpieczeństwa jachtów. Będziemy unikali portów i dużych zbiorowisk, zostaną zmodyfikowane programy zajęć - dodaje.

Kolonie 2020 - jakie zasady w czasie koronawirusa

Jednym z udogodnień dla rodziców jest przesunięcie terminu płatności. W Biurze Usług Turystycznych przesunięto termin dopłaty do pełnej kwoty z 40 dni do 21 dni przed rozpoczęciem imprezy. " Cieszymy się bardzo i dlatego pracujemy już w trybie sprzed epidemii, w pełnym wymiarze godzin. BUT przygotowuje się do realizacji Waszych wakacji zgodnie ze wszystkimi regułami i posiadaną wiedzą. Dodatkowo już teraz, wraz z naszymi partnerami intensywnie pracujemy nad wdrożeniem przewidywanych zaleceń mających na celu to co najważniejsze czyli bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo" - informuje organizator obozów i kolonii dla dzieci.

Koronawirus: czy będą kolonie w 2020

Na obozach i koloniach w 2020 roku będą obowiązywały zmniejszone limity uczestników. W pokoju lub namiocie będzie mogło nocować maksymalnie czterech uczestników wypoczynku, na jedną osobą mają przypadać minimum 4 metry kwadratowe powierzchni. Zaleca się, aby grupy na obozach i koloniach liczyły maksymalnie 12 osób w przypadku dzieci do 10 roku życia i 14 osób w kategorii starszych dzieci i młodzieży.

Nowe wytyczne kolonii i obozów są surowe, a ich spełnienie wymaga od organizatorów wiele wysiłku. Zdajemy sobie sprawę, że to forma kompromisu. Dzięki instrukcji tysiące organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mogą wreszcie skoncentrować się na pracy i przygotowaniach - mówi wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Andrzej Kindler.

Kolonie 2020: są nowe zasady wypoczynku dzieci i młodzieży

Czy w tym roku będą kolonie dla dzieci? Ograniczenie liczbowe uczestników może być jednym z największych wyzwań dla organizatorów. W Sun-Sport (m.in. obozy rowerowe, wodne i paintballowe) oferta lipcowa została już wcześniej wyprzedana w 90 procentach. - Przy wprowadzeniu ograniczeń będziemy prosili rodziców o przepisywanie dzieci na kolejne terminy - mówi Jolanta Walas-Zdunek. - Nasze ośrodki są już teraz przygotowane w 90 procentach do takich wyzwań, a teraz czekamy tylko na konkretne zalecenia. Na pewno będziemy gotowi zorganizować wypoczynek zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Rynek powoli się rusza. Przez trzy tygodnie był całkowity zastój, nawet rezygnacje, teraz pojawia się coraz więcej nowych rezerwacji - słyszymy w biurze organizatora letnich kolonii i obozów 2020.

Wakacje 2020 - czy będą organizowane kolonie dla dzieci?

Wakacje 2020 - nowe zasady na koloniach i obozach. Ścisły reżim sanitarny obejmie stołówki i kuchnie. Cała obsługa będzie poddana specjalnym zasadom, wykluczona będzie praca osób, które w tym roku miały kontakt z osobami zakażonymi. Grupy w czasie posiłków mają być ograniczone, dzieci i młodzież mają zachowywać przy stołach dystans 1,5 metra od siebie.

Aleksander Turowicz, BT Kliwer: - Jest pozytywny odzew rodziców, rośnie ilość rezerwacji z dnia na dzień. Opieka wakacyjna jest ważna dla rodziców, a my także realizujemy półkolonie, akcję "lato w mieście" w Warszawie i zajęcia nad Zalewem Zegrzyńskim. Cała oferta zostanie i będzie przygotowana w oparciu o nowe zasady bezpieczeństwa.

Wakacje 2020: jakie zasady na obozach i koloniach dla dzieci

Czy będą w tym roku obozy młodzieżowe? Główny Inspektor Sanitarny zezwoli na korzystanie z kąpielisk, boisk sportowych i obiektów zamkniętych dla potrzeb obozu i kolonii. Ale pod warunkiem, że będą odizolowane i dostępne jedynie dla uczestników obozu lub kolonii. Sprzęt sportowy po każdych zajęciach ma być dezynfekowany. Organizacja zajęć musi być zaplanowana w taki sposób, aby unikać bezpośredniego kontaktowania się poszczególnych grup podczas pobytu.

Kolonie 2020: czy można jechać w tym roku?

Wakacje 2020: co będzie wolno? Dodatkowe zasady bezpieczeństwa będą wprowadzone przy wymianie turnusów. Poszczególne grupy dzieci i młodzieży nie będą miały ze sobą kontaktu, obiekty wypoczynkowe mają zostać dokładnie wysprzątane, przestrzenie narażone na ryzyko będą za każdym razem dezynfekowane. W czasie wakacji 2020 będą obowiązywać także specjalnie obostrzenia dla opiekunów, m.in. nie będą na koloniach i obozach pracować osoby powyżej 60 roku życia.

Czy będą obozy młodzieżowe w wakacje 2020

Czy na obozach i koloniach dzieci będą musiały nosić maseczki ochronne na twarzy? Na pewno nie na plażach, kąpieliskach czy podczas zajęć sportowych na świeżym powietrzu. Obowiązek noszeniach maseczek w przestrzeni publicznej zostanie zniesiony 30 maja 2020 roku. Natomiast niewykluczone, że obowiązek zasłaniania twarzy na obozach młodzieżowych i koloniach zostanie utrzymany w przestrzeniach zamkniętych pod dachem. W tym wypadku musimy poczekać na zalecenia Ministerstwa Zdrowia.

Wakacje 2020 - zasady wypoczynku dzieci i młodzieży

 • ograniczona liczba uczestników i obsługi ośrodków
 • dezynfekcja obiektu i sprzętu
 • zakaz odwiedzin
 • ograniczone wyjścia do miejsc publicznych
 • dystans bezpieczeństwa na stołówkach

Wakacje 2020. "Gości naprawdę jest bardzo mało". Kłopoty nadmorskich gmin przez epidemię koronawirusa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska