Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jakub Lewandowski z Włocławka stanął na czele Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Jakub Lewandowski, 20-latek z Włocławka został przewodniczącym Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Włocławianin już wcześniej angażował się w politykę na szczeblu lokalnym -  zasiadał między innymi w Młodzieżowej Radzie Miasta Włocławek.
Jakub Lewandowski, 20-latek z Włocławka został przewodniczącym Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Włocławianin już wcześniej angażował się w politykę na szczeblu lokalnym - zasiadał między innymi w Młodzieżowej Radzie Miasta Włocławek. Wojciech Alabrudziński
Jakub Lewandowski z Włocławka został przewodniczącym Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. 20-latek już wcześniej angażował się w politykę na szczeblu lokalnym - zasiadał między innymi w Młodzieżowej Radzie Miasta Włocławek.

Zobacz wideo: Kalkulator kolejki szczepionkowej Covid-19.

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej działa od 2016 roku. Obecną kadencję Rady minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał w pierwszym tygodniu grudnia 2020 roku. Kadencja potrwa do końca września bieżącego roku. W ubiegłym roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń od kandydatów – zgłosiło się aż 331 osób (na jedno miejsce w Radzie przypadało 10 zgłoszeń).

Czy zajmuje się Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki?

- Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań

– czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Radę Dzieci i Młodzieży tworzą 32 osoby: 16 członków i ich zastępców (po jednym z każdego województwa). W obecnej kadencji rady województwo kujawsko-pomorskie reprezentują:

  • Mateusz Pruchnicki pochodzący z okolic Włocławka (absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, a obecnie student pierwszego roku prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu);
  • Jakub Lewandowski z Włocławka.

Jakub Lewandowski z Włocławka przewodniczącym Rady Dzieci i Młodzieży

Informację o objęciu przez Jakuba Lewandowskiego z Włocławka funkcji przewodniczącego Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej, kilka dni temu na swoim Facebooku przekazała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Borowiak. - Jakubie, serdecznie gratuluję kolejnej kadencji w Radzie i nowej, odpowiedzialnej funkcji! Powodzenia, Panie Przewodniczący – czytamy wpis posłanki Joanny Borowiak na Facebooku.

Jakub Lewandowski startował do rady miasta Włocławek z listy PiS

Jakub Lewandowski z Włocławka już wcześniej zaangażowany był w politykę. W ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku kandydował do rady miasta Włocławek z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był radnym (w VI kadencji) oraz przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek (w VII kadencji), a także sprawował funkcję przewodniczącego lokalnych struktur Młodej Prawicy. Był również delegatem na Sejm Dzieci i Młodzieży XXIII kadencji.
Obecnie jest studentem prawa oraz dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

- Interesuje się klasyką literatury, prasą i botaniką. Jako cel postawił sobie szeroką współpracę ze wszystkimi środowiskami młodzieżowymi

– czytamy na facebookowej stronie Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska