Joker lepszy od Piasta w hicie kolejki

Hania Łukasiewicz (z prawej) zagrała dobre zawody przeciw Piastowi. Ważną rolę odegrała zwłaszcza w końcówce 2. seta. Sławomir Wojciechowski
W meczu na szczycie grupy 1. II ligi kobiet Joker/Mekro Świecie wygrał z Piastem Szczecin 3:0. To pierwsze zwycięstwo jokerek z tym rywalem o ligowe punkty.

Joker Świecie - Piast Szczecin

Joker/Mekro Świecie - Piast Szczecin 3:0 (26:24, 26:24, 25:18)
Joker: Wojciechowska, Hajne, Cieśnik, A. Hohn, I. Hohn, Łukasiewicz, Święcicka (libero) oraz Wenerska
Piast: Wilk, Hephurn, Matusz, Pawlak, Kazaniecka, Guzowska, Jonak (libero) oraz Motyk, Kolec, Kijana.

W pierwszych dwóch setach mecz miał dziwny przebieg. W obu Piast prowadził 20:15 i następnie stanął. A świecianki po wspaniałej walce odrabiały straty i w końcówce wygrywały na przewagi (po 26:24). W tej części meczu wyróżniały się siostry Anna i izabela Hohn, Żaneta Hajne oraz Hania Łukasiewicz. Ta ostatnia odegrała ważną rolę w 2. secie. Szczecinianki miały w nim dwie piłki setowe. Jednak dzięki dwóm atakom o blok Łukasiewicz jokerki doprowadziły do remisu 24:24. A następnie z 2. linii skutecznie zaatakowała Izabela Hohn. A ostatni punkt gospodyniom podarowała rozgrywająca Piasta Agata Wilk źle wystawiając piłkę koleżance (za antenkę).

W trzecim secie długo prowadziły podrażnione siatkarki ze Szczecina (10:7, 15:13, 16:14). Ale potem na parkiecie dominowały już gospodynie. Wspaniała gra w obronie i ataku dały im pewną wygraną do 18. Przyjezdne w końcówce całkowicie się pogubiły. Błąd zrobił trener Piasta, bo zbyt długo zwlekał ze zmianą na pozycji rozgrywającej. jak to uczynił było juz za późno.