Joker Mekro Energoremont Świecie przegrał z wicemistrzem Polski

Redakcja
Sandra Szczygioł (z prawej) w Sopocie zdobyła 16 punktów dla Jokera.
Sandra Szczygioł (z prawej) w Sopocie zdobyła 16 punktów dla Jokera. Sławomir Wojciechowski
W piątek pierwszy sparing tego lata rozegrały siatkarki ze Świecia. Odmłodzonemu Atomowi Trefl Sopot urwały jednego seta, przegrywając cztery.

Atom Trefl Sopot pokonał Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1 (25:19, 24:26, 25:20, 25:22). Dodatkowo zespoły rozegrały jeszcze jednego seta w formie tie-breaka. W nim także lepsze były sopocianki wygrywając 15:11. Przypomnijmy, że Atom Trefl po stracie głównego sponsora postawił na oszczędności. I zbudował skład w oparciu o młode zawodniczki. Kilka z nich grała ostatnio w Młodej Lidze lub KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Dla obu ekip był to pierwszy sparing, więc trenerzy nie patrząc na wynik szukali różnych ustawień. Trener Jokera Andrzej Nadolny dał pograć w równym czasie wszystkim 14 siatkarkom. Na ten etap przygotowań zagrały one dobrze. Nie wyszedł im jedynie początek trzeciego seta, którego zaczęły od 0:6, by później przegrywać nawet 9:19. W końcówce zaczęły odrabiać straty zbliżając się na 20:23, lecz dwie ostatnie akcje przyniosły punkty gospodyniom.

W sumie świecianki mogły urwać wicemistrzowi Polski więcej setów. W 4. partii prowadziły początkowo 4-5 punktami (9:4, 12:7, 13:9). Atom odrobił straty, a inicjatywę na dobre przejął od 17:18. Wówczas odskoczył na 21:18 i już nie oddał prowadzenia wygrywając 25:22. W ekipie ze Świecia najlepiej punktującą zawodniczką była nowa atakująca Sandra Szczygioł. Zdobyła 16 „oczek”. W zespole z Sopotu zagrała była środkowa Jokera Alicja Wójcik, która po przeciwnej stronie siatki spotkała swoje niedawne koleżanki z KSZO Kingę Dybek i Sandrę Szczygioł.