Joker Mekro Świecie minimalnie lepszy w sparingu od Orła Elbląg

W pierwszych dwóch setach w drużynie ze Świecia wyróżniała się Alicja Wójcik (nr 9). Rywalkom najwięcej problemów sprawiały jej zagrywki. Sławomir Wojciechowski
Od zwycięstwa w meczu kontrolnym 2014 rok zaczęły siatkarki Jokera Mekro Świecie. Wczoraj pokonały we własnej hali ligowego rywala z Elbląga 3:2.

Joker Świecie - Orzeł Elbląg (sparing)

Joker Mekro Świecie - E. Leclerc Orzeł Elbląg 3:2 (17, 20, 23, -21, -19)
Joker: Wenerska, Lenz, I. Hohn, Wójcik, Toborek, A. Hohn, Walczak (libero) oraz Doktorska, Kutyła, Strządała, Nowak, Śmieszek.
Orzeł: Korczak, Tchórzewska, Jabłońska, Szostak, Białczak, Frąszczak, Fota (libero) oraz Bąk, Korzeniewska, Cupisz, Wąsik, Ilukowicz.

Świecianki w czwartek wznowiły treningi po prawie dwóch tygodniach wolnego. Nie należało się spodziewać, że po takiej przerwie zagrają supermecz. I już początek to zwiastował. Orzeł, w którego wyjściowym składzie znalazły się doskonale znane kibicom w regionie Kasia Szostak, Ewelina Frąszczak (niegdyś Pałac Bydgoszcz) i Sylwia Korczak (Culmen Chełmno), prowadził już nawet 10:4. Jednak z czasem jokerki złapały właściwy rytm. Odrobiły straty, a od 16:15 przejęły inicjatywę. Z kolei elblążanki pogubiły się całkowicie zdobywając do końca inauguracyjnej partii tylko dwa “oczka".

Set nr 2, w którym na boisku w zespole ze Świecia pojawiły się cztery zmienniczki, miał odwrotny przebieg. Tym razem Joker prowadził 5:2, 10:4 i 16:12. Potem gospodynie dopadł mały kryzys, bo straciły cztery punkty pod rząd. Na szczęście krótka rozmowa z trenerem poskutkowała. Za chwilę świecianki prowadziły już 23:17, by ostatecznie wygrać tę część meczu do 20.

Orzeł się odgryzł

Trzeci set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Oba zespoły zaliczyły po małych przestojach. Joker swój miał przy prowadzeniu 13:11. Stracił pięć “oczek" pod rząd. Na szczęście dla nich elblążanki za chwilę poszły ich śladem. Końcówka seta to walka punkt za punkt, ale minimalnie lepsze były miejscowe (25:23).
Dwie ostatnie odsłony to już dominacja siatkarek z Elbląga, które poczuły, że wicelider grupy 1. II ligi tego dnia nie jest w najlepszej dyspozycji. W tym okresie dobrze prezentowały się expałacanki Ewelina Frąszczak i Kasia Szostak, które zdobywały punkty atakami ze skrzydła i środka. W secie nr 4 wszystko rozstrzygnęło się od remisu 17:17, gdy przyjezdne zdobyły pięć punktów pod rząd. Z kolei w ostatniej partii Orzeł od początku prowadził wysoko (6:1, 11:6, 17:10, 20:14), by zwyciężyć do 19.

Te dwa wygrane sety mogą elblążankom dodać wiary we własne możliwości przed starciem w lidze z Jokerem, które odbędzie się 18 stycznia w Świeciu. Wcześniej, za tydzień, obie drużyny czekają pojedynki z zespołami z Polic. Orzeł zagra z Chemikiem II, a Joker z SMS.