Tauron Liga: Joker Świecie - Radomka Radom. Zacięta walka w dwóch setach

DS
Siatkarki Jokera Świecie prowadzone przez trenera Piotra Matelę w dwóch setach toczyły zaciętą walkę z zespołem z Radomia Wiktor Gumiński
W meczu 14. kolejki Tauron Ligi siatkarek Joker Świecie przegrał z Radomką 1:3. W dwóch setach zespół prowadzony przez trenera Piotra Matelę toczył zaciętą walkę z wyżej notowanym rywalem.

JOKER ŚWIECIE - RADOMKA 1:3
Sety: 18:25, 24:26, 27:25, 18:25
JOKER: Skrzypkowska 10, Gawlak 7, Oliveira 4, Raczkowska 14, Brzoska 6, Michalewicz 2, Nowak (libero), Jagła (libero) oraz Sikorska 20, Zaborowska 2.
RADOMKA: Murek 9, Moskwa 10, Lazić 25, Wójcik 11, Aelbrecht 12, Skorupa 6, Witkowska (libero) oraz Zaroślińska-Król, Biała 2.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Jednak przy remisie 5:5 świecianki miały słabszy fragment gry w ataku i zostały skontrowane. Wtedy straciły cztery punkty z rzędu. To nie załamało jokerek, które sukcesywnie odrabiały straty i doprowadziły do remisu 15:15. Jednak wtedy znowu przytrafił się słabszy fragment i strata pięciu "oczek" z rzędu. Tych strat już nie dało się odrobić.

Druga partia była jeszcze bardziej zacięta. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Siatkarki Jokera prowadziły już 14:11, ale nie potrafiły utrzymać jakości. Doszło do gry na przewagi, w których niestety to rywalki były skuteczniejsze.

Zawodniczki ze Świecie fatalnie zaczęły trzecią odsłonę. Przegrywały 0:3 i 2:7, ale ponownie pokazały charakter i szybko doprowadziły do remisu 7:7. Potem trwała zacięta walka o każdy punkt. Tym razem grę na przewagi podopieczne Piotra Mateli rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Czwarty set do stanu 7:7 był wyrównany, ale potem ekipa ze Świecia straciła pięć kolejnych punktów. To zdecydowało o porażce w tej partii i całym meczu.

Joker ciągle jest na ostatnim miejscu w tabeli. Następny mecz zespół ze Świecia rozegra w sobotę na wyjeździe z MKS Kalisz.