Joker Mekro Świecie pokonał w derbach rezerwy Pałacu Bydgoszcz

Atak Moniki Kutyły próbują zablokować pałacanki Weronika Fojucik (nr 14) i Zuzanna Pieczka. Sławoir Wojciechowski
W hicie 5. kolejki II ligi kobiet Joker Mekro Świecie zwyciężył Pałac II Bydgoszcz 3:1 i umocnił się na 1. miejscu w tabeli.

Joker Mekro Świecie - Pałac II Bydgoszcz

JOKER MEKRO ŚWIECIE - PAŁAC II BYDGOSZCZ 3:1 (25:23, 25:12, 28:26, 25:18)
Joker: Wenerska, Wójcik, Toborek, I. Hohn, Lenz, A. Hohn, Duraj (1. libero) oraz Kutyła, Strządała, Walczak (2. Libero ).
Pałac II: Szczygieł, Fojucik, Jakielaszek, Bączyńska, Ciesiulewicz, Pieczka, Spryszyńska (libero) oraz Browarczyk, Nowacka, Karpińska.

Ostatnie trzy drugoligowe derby z udziałem Jokera i Pałacu II kończyły się po tie-breakach. Dziś też nim pachniało, ale szansy nie wykorzystały bydgoszczanki. W secie nr 3 najpierw zdołały odrobić pięciopunktową stratę doprowadzając do remisu 20:20. Następnie objęły prowadzenie. Miały trzy piłki setowe, ale nie potrafiły postawić kropki nad “i". Przy wyniku 26:26 dobra zagrywka Katarzyny Wenerskiej przyczyniła się do tego, że Joker wygrał tę partię 28:26.

Ogólnie obie drużyny zaprezentowały różne oblicza. W 1. secie jokerki potrafiły zbudować sobie nawet 7 “oczek" przewagi (15:8), by później przy prowadzeniu 21:18 złapać kryzys, który przyczynił się do tego, że inauguracyjna partia padła łupem młodszych rywalek. Palacanki zaś cechowało to, że słabo zaczynały każdego seta. Potem musiały gonić wynik. Wyjątkiem była partia nr 2, którą podopieczne Macieja Kromrycha zaczęły dobrze (2:0, 3:2, 4:3), ale za to skończyły źle zdobywając w niej zaledwie 12 punktów. Wśród gospodyń najczęściej punktowały Izabela Hohn, Magdalena Lenz i Alicja Wójcik (została MVP meczu), a bydgoszczanek Zuzanna Pieczka, Anna Bączyńska, Marta Ciesiulewicz.

Inne wyniki 5. kolejki: Chemik II Police - Orzeł Malbork 3:0 (26:24, 25:23, 25:13), Atom Trefl II Sopot - Wybrzeże APS Rumia 2:3 (21:25, 19:25, 25:18, 25:16, 8:15). W meczu rozegranym awansem 13 października: SMS Police - E.Leclerc Orzeł 3:2.
W tabeli prowadzi Joker - 11 pkt przed Chemikiem II Police i Wybrzeże APS Rumia - po 10 pkt. Pałac II spadł na 4. miejsce - 8 pkt.