Jokerki nie zawiodły

Sławomir Wojciechowski
W pierwszym meczu turnieju Joker Świecie (jasne stroje) zmierzył się z "sąsiadem zza Wisły” Culmenem Chełmno. Zwyciężył Joker 2:0. Na zdjęciu: Agacie Rosińskiej nie udało się zatrzymać piłki po ataku Marty Starszak (nr 2). Sławomir Wojciechowski
W Świeciu rozegrano pierwszy turniej grupy "A" ligi wojewódzkiej młodziczek. Zakończył się on sukcesem miejscowych siatkarek.

W inauguracyjnych zawodach wzięli udział Joker Świecie, Siso-Pol Culmen, Sokół Mogilno i Skarpa Toruń. Pauzował faworyt rozgrywek Pałac Bydgoszcz. Pod jego nieobecność największe szanse na zajęcie 1. miejsca miały gospodynie oraz torunianki.

Jokerki wykorzystały atut własnej hali i odniosły komplet zwycięstw. Nie przyszły one jednak łatwo. Już pierwszy mecz z Culmenem Chełmno wymagał wiele trudu. Szczególnie 1. set, gdzie chełmnianki prowadziły już 11:5. Jednak uwagi trenera Andrzeja Nadolnego podziałały i Joker szybko odrobił straty, by wygrać tę partię 25:17. W 2. secie było już łatwiej - 25:15. Spotkania ze Skarpą i Sokołem Joker również rozstrzygnął w dwóch setach, ale były one bardziej zacięte. Szczególnie te z drużyną z Torunia (25:20, 25:22).

Bez wygranego seta

Culmen w Świeciu przegrał wszystkie mecze nie zdobywając nawet seta. Podopieczne Karola Rosołowskiego grały nierówno. Okresy dobrej gry przeplatały słabszymi. W 1. secie ze Skarpą były bliskie wygranej, ale przegrały 24:26. Drugą partię Culmenki oddały praktycznie bez walki (16:25).
Najbardziej zacięty mecz turnieju stoczyły siatkarki z Torunia i Mogilna. Szczególnie w 2. i 3. secie. Pierwszego do 19 wygrał Sokół. Drugą partię 26:24 zwyciężyła Skarpa. Z kolei tie-brack zakończył się dopiero na przewagi. Więcej szczęścia miały torunianki, które wygrały go 20:18, a cały mecz 2:1. Tym samym zapewniły sobie 2. miejsce.

Wyniki

Joker - Culmen 2:0, Sokół - Skarpa 1:2, Joker - Skarpa 2:0, Sokół - Culmen 2:0, Joker - Sokół 2:0, Culmen - Skarpa 0:2
Tabela po 1. turnieju
1. Joker Świecie 3 6 6:0
2. Skarpa Toruń 3 5 4:3
3. Sokół Mogilno 3 4 3:4
4. Culmen Chełmno 3 3 0:6
5. Pałac Bydgoszcz - - -:-

Joker: Magdalena Karczewska, Paulina Pauka, Katarzyna Wenerska, Dagna Piekoszewska, Maja Glama (libero), Maja Piątek, Dominika Grubecka, Marta Starszak, Monika Binerowska, Katarzyna Pawlikowska. Trenerzy - Andrzej Nadolny, Krzysztof Kułakowski.
Culmen: Monika Piłat, Monika Kutyła, Mirosława Witko, Marta Matyjasik, Jolanta Oświecińska, Agata Rosińska, Liza Jurkowska (libero), Katarzyna Breczko, Anna Kowalska, Barbara Rusak. Trener - Karol Rosołowski
Drugi turniej ligi wojewódzkiej młodziczek odbędzie się 17 listopada w Bydgoszczy. Tym razem pauzować będzie Skarpa Toruń.