Joker/Mekro Świecie pokonał rezerwy Pałacu

Migawka z meczu Joker - Pałac II. Na siatce walczą Zuzanna Gapińska (nr 11) i Ola Torbusińska Sławomir Wojciechowski
W Świeciu rozpoczął się III turniej siatkówki kobiet o puchar prezesa firmy Mekro. Grają drugoligowcy z grupy 1.

W poprzednich edycjach triumfował Joker/Mekro Świecie. Teraz gospodarz też jest faworytem. Poza nim grają Czarni Słupsk, Pałac II Bydgoszcz i Orzeł Elbląg. Rano odbyła się pierwsza seria spotkań.
Najpierw Joker/Mekro zmierzył się z Pałacem II Bydgoszcz. Wygrał 3:1. Gdy świecianki grały pierwszą szóstką rywalki nie miały wiele do powiedzenia. Jokerki wygrały pewnie dwa pierwsze sety do 19 i 16. W 3. partii trener Andrzej Nadolny dał pograć zmienniczkom, a do "kwadratu" powędrowały Żaneta Hajne, siostry Iza i Anna Hohn oraz libero Joanna Święcicka. Młode zawodniczki z Bydgoszczy wykorzystały swoją szansę. W połowie seta zbudowały sobie przewagę 3-4 punktów. Joker co prawda pod koniec zbliżył się do jednego "oczka" (22:23), ale popsuta zagrywka i nieskuteczny atak sprawiły, że Pałac wygrał seta do 22.
W 4. odsłonie trener Jokera już nie ryzykował. Wystawił najlepszą "6". Pałacanki do remisu 10:10 dotrzymywały kroku gospodyniom, ale później dominacja świecianek nie podlegała dyskusji. Dobrze ze środka atakowała Iza Cieśnik, a ze skrzydła Żaneta Hajne. Z kolei na zagrywce dobrze spisywały się Iza Hohn, Aleksandra Mirosław i Kasia Wenerska. Ostatecznie jokerki wygrały ostatniego seta 25:12.

Orzeł ustrzelony

W drugim spotkaniu Czarni Słupsk niespodziewanie łatwo ograli Orła Elbląg 3:0. Tylko inauguracyjny set był zacięty. Słupszczanki zwyciężyły go do 22. W pozostałych Czarni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ten wynik jest niespodzianką, bo tydzień temu na turnieju w Słupsku wygrał elblążanki.

Wieczorna seria

Druga seria spotkań rozpocznie się o godz. 16.30. Najpierw Pałac II Bydgoszcz zmierzy się z Czarnymi Słupsk. Po tym meczu odbędzie się prezentacja kadry Jokera/Mekro na nowy sezon. A po niej, ok. 18.30 gospodynie zmierzą się z Orłem Elbląg. Zapraszamy kibiców do hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Wstęp wolny.