Joker/Mekro Świecie ponownie lepszy od Gedanii

Tego ataku Julity Kurdziuk nie udało się zablokować Kasi Wenerskiej (nr 10) i Izie Cieśnik Sławomir Wojciechowksi
W drugim meczu półfinału II ligi kobiet Joker/Mekro Świecie pokonał Gedanię Gdańsk 3:1. I do finału brakuje mu już tylko jednej wygranej.

Joker/Mekro Świecie - Gedania Gdańsk (półfinał nr 2)

Joker/Mekro Świecie - AWFiS/Gedania Gdańsk 3:1 (25:11, 25:19, 22:25, 25:12)
Joker: Wenerska, A. Hohn, Hajne, Cieśnik, Łukasiewicz, I. Hohn, Święcicka (libero) oraz Nowak, Mirosław, Gapińska, Glama (2. libero)
Gedania: Gajewska, Lenz, Makowska, Wójcik, Kurdziuk, Lubera, Chyła (libero) oraz Łukasik, Kaczyńska.
W rywalizacji do trzech zwycięstw - 2:0 dla Jokera.

Jokerki ponownie były lepsze od rywalek, chociaż nie potrzebnie przy prowadzeniu 2:0 pozwoliły sobie na moment rozprężenia. Zmienniczki w 3. secie nie potrafiły utrzymać wcześniej zbudowanego prowadzenia (10:7). Skuteczne ataki Magdaleny Lenz oraz dobra zagrywka Anny Gajewskiej pozwoliły gdańszczankom wyjechać ze Świecia ze zdobytym jednym setem.
Dość wyrównana była też druga partia, ale od remisu 16:16 jokerki odskoczyły rywalkom na 2-3 punkty i kontrolowały wydarzenia na boisku. Z kolei sety nr 1 i 4 to już całkowita dominacja świecianek. Dziś wśród nich bardzo dobrze zagrały Żaneta Hajne i Izabella Hohn, które najczęściej punktowały. Na wyróżnienie zasłużyła także rozgrywająca Katarzyna Wenerska oraz libero Joanna Święcicka. W zespole z Gdańska poza Magdaleną Lenz i Anną Gajewską sporo problemów gospodyniom sprawiła Julita Kurdziuk.
Kolejny mecz odbędzie się 24 marca w Gdańsku. Joker do awansu do finału potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa.