W 1989 roku Józef Sarnecki współtworzył Bydgoski Klub Żeglarski, w którym jest wicekomandorem.
Po jeziorze pływa morskim jachtem
- Jestem wielkim miłośnikiem żeglarstwa i jachtowym kapitanem - zdradza bydgoski biznesmen. - Na co dzień pływam po Zalewie Koronowskim jachtem, który budowałem jako morski. - Byłem nim w Chorwacji, wielokrotnie na Bałtyku, w tym kilka razy na Bornholmie.
Zalew Koronowski to - według pana Józefa - miejsce piękne, urokliwe i ciekawe. Jednak chęć poznania nowych akwenów powoduje, że czasami w gronie znajomych czarteruje jachty: - Tak pływaliśmy u wybrzeży Grecji, Chorwacji, Włoch czy Turcji.
Obecnie dyrektor Uni-Techu odrestaurowuje 11-metrową, mahoniową, holenderską barkę rzeczną, która ma ponad 60 lat. Każdy letni weekend wykorzystuje, by wsiąść na łódź i pasjonować się przygodą żeglowania, oto ona:
Józef Sarnecki w latach 90 ubiegłego wieku kupił obiekty przy ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy (tam mieści się jego firma). - Tu jest około 500 metrów nabrzeża Brdy, w przeszłości był tu port drzewny, z którego transportowano drewno do Niemiec. Ładne miejsce, ale trochę zapomiane i zaniedbane.
Zagospodarował więc i upiększył ten teren. Powstaje tutaj przystań na 40 jachtów, ale marzy mu się na 180. Zamierza jeszcze bardziej zadbać o infrastrukturę i otworzyć marinę, a potrzeba na to - bagatelka - kilkanaście milionów złotych. Jednak wierzę, że w końcu się uda.
Uni-Tech pracuje w duecie, ma spółkę
Uni-Tech powstał w 1990 roku, sześć lat później wyodrębniła się z niej Uni-Tech S.A. Pierwszy zajmuje się: wynajmem hal produkcyjnych, magazynowych oraz powierzchni biurowych, recyklingiem i utylizacją pojazdów. Druga spółka oferuje usługi związane ze specjalistycznymi remontami i modernizacjami dla energetyki i przemysłu.
Uni-Tech wielokrotnie zdobywał wyróżnienia i nagrody, m.in. Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu, przyznawaną przez BCC i diamenty do tej statuetki. 5 czerwca 2013 roku w Warszawie odbierze 4. już Medal Europejski.
Dodajmy, że Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu BCCęcza firmom i ich szefom od 1991 roku. Tym, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia firmy oraz troską o sprawy państwowe.
Laureaci konkursu, którzy utrzymają pozycję lidera i nadal osiągają doskonałe wyniki finansowe, dostają jeszcze diament do swojej statuetki.
Tymczasem Medal Europejski to wyróżnienie za wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. By coś mogło być nominowane, musi mieć np. odpowiednie licencje, patenty, zdobyte nagrody i certyfikaty. Jak Uni-Tech.
