Na przybyłych nad jezioro w Raciążu będzie czekać mnóstwo atrakcji. Przygotowano przedstawienie historii grodu Kasztelanii Raciąskiej i zwiedzanie obozowiska rycerstwa z XIII wieku.
Co roku wielkim powodzeniem cieszą się konkursy. W tym roku również ich nie zabraknie. Będą konkursy plebejskie oraz prezentacje uzbrojenia i przygotowania do wyprawy wojennej, pokaz technik walk średniowiecznych rycerzy, walki rycerzy przy użyciu ognia. Na festynie będzie okazja, aby zostać kasztelanem grodu Raciąż.
Przeczytaj także: W Raciążu mieszkańcy zrekonstruowali stary kasztelański gród
Nie zabraknie biesiady przy zespole muzycznym. Jak już będzie można zwiedzić odrestaurowane grodzisko, będą tam przejazdy w leśnej scenerii nad jeziorem Śpierewnik.
Uczestnicy festynu przeniosą się w dawne czasy na pokazach inscenizacji życia obozowego i pokazach rzemiosła średniowiecznego, na przykład rogownictwa, tkania na bardzie, wybijania monet, warsztatach filcowania, witrażystki czy robienia dawnej biżuterii średniowiecznej.
Jak średniowiecze, to musi być stanowisko wiedźmy - znachorki wróżbitki, która wtajemniczy ciekawych w arkana magii. A jak jest przednia zabawa, to jest się głodnym, w stoisku kuchni średniowiecznej nakarmią. - Całą imprezę poprowadzą wojowie. W tym roku nowością będą walki z użyciem ognia - zachęca Bernadeta Ossowska z domu kultury w Raciążu. - Zapraszamy, będzie można na kilka godzin przenieść się w czasy średniowiecza.
Organizatorem festynu jest Tucholski Ośrodek Kultury. Impreza dofinansowana jest ze środków Unii.
Czytaj e-wydanie »