MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Karol Żmich jest wśród najlepszych logistyków

Janina Waszczuk
Karol Żmich  będzie pisał ostatni etap olimpiady 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Trzymamy kciuki!
Karol Żmich będzie pisał ostatni etap olimpiady 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Trzymamy kciuki! nadesłane
Uczeń Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi Karol Żmich jest w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Aż 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, będzie 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 spośród ponad pół tysiąca uczestników spotka się ponownie, w Poznaniu podczas najtrudniejszego, trzeciego etapu turnieju. Jest wśród nich uczeń z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi Karol Żmich.

W finale do rozwiązania przygotowano kilka pytań problemowych, wymagających nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy.

W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział niemal 7,5 tys. uczestników z 237 miast z Polski. Po szkolnych eliminacjach, w grze o indeks WSL, staże praktyki i cenne nagrody pozostało 515 uczniów. 71 z nich to czołówka, która najlepiej poradziła sobie z testem wielokrotnego wyboru. Hasłem siódmej edycji jest gospodarka zapasami. Zatem większość pytań i zadań, z którymi zmierzyli się olimpijczycy, dotyczyła tego tematu.

Wśród finalistów są przede wszystkim maturzyści z klas o profilu technik logistyk czy technik spedytor. W tym elitarnym gronie znalazło się także dwoje uczniów z klasy drugiej. Wszyscy uczestnicy III etapu otrzymują zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. - Udział w olimpiadzie to nie tylko szansa na cenne nagrody, zwolnienie z egzaminu czy bezpłatne studia w WSL. To możliwość odkrycia pasji, rozpoznania swojej dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej, to prawdziwa kuźnia talentów - mówi Alicja Gruszczyńska, rzeczniczka prasowa WSL. - Wielu tegorocznych finalistów startuje w olimpiadzie od początku nauki w szkole średniej, każdego roku wspinając się coraz wyżej na liście finalistów. Ambicja, wytrwałość i talent to ich mocne strony.

Finał odbędzie się 6 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, a uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana od 2008 r. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska