Ci, którzy widzieli ją na Chojnickiej Nocy Poetów, wiedzą, że to kobieta z temperamentem, obdarzona też znakomitymi warunkami głosowymi. A to pozwala jej śpiewać piosenki z repertuaru m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego. Całość będzie przeplatana opowieściami i anegdotami, a program powinien dostarczyć wiele radości i pozytywnej energii, ale również refleksji.
Organizatorzy zapraszają w sobotę o godz. 19, bilety kosztują 40 zł. Można je nabywać w domu kultury w Człuchowie i w Biurze Usług Turystycznych Stasińska Travel na Starym Rynku w Chojnicach oraz robiąc rezerwację na [email protected] lub bezpośrednio w recepcji hotelu. - Mamy tu spa dla ciała, teraz próbuję stworzyć spa dla duszy - śmieje się Beata Aubrecht Prądzyńska, właścicielka hotelu.
Gościła już u siebie artystów z różnych stron świata: Mofo Band z Kalifornii, Jona Sandersa z Irlandii, był Dave Alley z Nowej Zelandii, J. Bonzak z Niemiec, fantastyczny Boogie Boys i Gosia Kościelniak, Emilia Krakowska z monodramem "Wakacjuszka". I nie brak planów na przyszłość.
Katarzyna Żak to aktorka teatralna i filmowa. Od kilkunastu lat związana ze stołecznymi scenami, Teatrem Rampa, w którym zagrała m. in. w spektaklach reżyserowanych przez tak znakomitych artystów jak Wojciech Młynarski ("Brassens" i "Criminale Tango"), Andrzej Strzelecki ("Conte", "Love"), Maciej Wojtyszko,("Damy i Huzary" "Kandyd, czyli optymizm") czy Jan Pietrzak ("Człowiek z kabaretu"). Obecnie można podziwiać aktorkę na stołecznych scenach: teatru muzycznego Roma (w spektaklu "Zdobyć, utrzymać, porzucić") oraz w "Ptaszku" "Teatru Kamienica", spektaklach na scenach Komedii i Capitolu, monodramie "Czterdziestka w opałach" (teatru Buffo) oraz serialu "Ranczo", jako uwielbianą przez widzów, pełną ciepła i naturalności postać Solejukowej, a także w serialu TVP "Siła wyższa".
Od kilku lat Katarzyna Żak z dużym powodzeniem koncertuje z recitalami. Nagrała dwie płyty, w roku 1994 - "Młynarski - Jazz" - standardy jazzowe z polskimi tekstami, specjalnie na płytę napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego oraz w roku 1995 "Kolędy na cały rok" z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego.
Czytaj e-wydanie »