Zobacz wideo: Sztuczne płuca Bydgoszczy pociemniały
Decyzja Rady Miejskiej Kcyni o nadaniu honorowego obywatelstwa dr Radzisławowi Pankowi podjęta została jednogłośnie na lutowej sesji. To odpowiedź na wniosek złożony wcześniej przez Henryka Kuliberdę, a podpisany przez blisko stu mieszkańców gminy Kcynia.
To Cię może również zainteresować
- Radzisław Panek jest osobą bardzo lubianą i poważaną w środowisku. Nie są znane przypadki, by komukolwiek odmówił pomocy. Można na niego zawsze liczyć. Do dziś niesie pomoc i opiekę lekarską mieszkańcom Kcyni i okolic o każdej porze dnia i nocy – napisali m.in. autorzy wniosku.
W uzasadnieniu uchwały Rady Miejskiej Kcyni o nadaniu znanemu lekarzowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Kcynia przedstawiony został bogaty życiorys Radzisława Panka, który nie jest rodowitym mieszkańcem regionu Pałuk.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
Urodził się 10 marca 1940 roku na terenie dawnego województwa kieleckiego. Na Pałuki przyjechał w roku 1965 – po studiach medycznych w Poznaniu i odbyciu stażu w Koszalinie. Podjął wówczas pracę lekarza w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Turze.
Radzisław Panek związany z Kcynią od 1970 r.
Po zrobieniu specjalizacji w roku 1970 Radzisław Panek został kierownikiem Przychodni Rejonowej w Kcyni. Z tym miastem związany jest do dziś. Choć w ciągu następnych lat i po zdobyciu kolejnych kwalifikacji zawodowych pracował m.in. także w Poradni Reumatologicznej w Szubinie, a w latach 1979 - 1980 zajmował stanowisko kierownika Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej w Toruniu.
Wysoko oceniono również zasługi Radzisława Panka dla samorządu. W minionych latach był radnym Rady Miejskiej Kcyni i Rady Powiatu Nakielskiego. Aktywnie działał i nadal działa w różnych stowarzyszeniach.
