MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiepsko przez Internet

(d-ka)
Strony internetowe polskiej administracji publicznej nie wykorzystują możliwości sieci. A najgorzej jest w usługach dotyczących rynku pracy.

     W krajach Unii Europejskiej najlepiej rozwinięte usługi w Internecie, to właśnie te związane z pośrednictwem pracy, np. zbieranie ofert, prezentacja pracodawców, dopasowanie ofert i formularze do ściągnięcia.
     U nas tego typu witryny mają: Wojewódzkie Urzędy Pracy, na których można znaleźć informację o rynku pracy i odesłania do innych stron; oraz Powiatowe Urzędy Pracy. Często te ostatnie radzą sobie lepiej niż ich wojewódzkie odpowiedniki.
     Polskie witryny udzielają niepełnych informacji, a tylko niektóre udostępniają formularze zgłoszeniowe dla bezrobotnych lub informatory, m.in.: jak załatwić sprawę w urzędzie: jeżeli ściągnie się wzory dokumentów i tak trzeba je zanieść osobiście.
     Zaś najwięcej miejsca zajmują nieprzydatne bezrobotnym statystyki o rynku pracy i niezrozumiałe fragmenty z ustaw. Pojawiają się też odnośniki do komercyjnych stron pośrednictwa pracy albo Służby Cywilnej (www.usc.gov.pl), gdzie znajduje się lista wakatów w administracji publicznej.
     I wreszcie, rzadko można przesłać mailem swą odpowiedź na ofertę pracy.

od 7 lat
Wideo

Młodzi często pracują latem. Głównie bez umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska