https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kierowca recydywista zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie

Adam Mroczek
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Szymon Starnawski/Polska Press
Bezmyślny, pijany kierowca zagrażał bezpieczeństwu swojemu i innych użytkowników ruchu drogowego. Wpadł już jednak w ręce mogileńskich policjantów.

Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

od 16 lat

W miniony czwartek, 20 stycznia 2022 roku o godzinie 23:40 policjanci z mogileńskiej prewencji zatrzymali na ulicy Witosa w Mogilnie pojazd marki Ford Escort. Za kierownicą siedział 59-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, od którego wyraźnie było czuć alkohol. Funkcjonariusze postanowili zbadać mężczyźnie stan trzeźwości. Po chwili okazało się, że ma on 2 promile w organizmie. Dodatkowo, w trakcie sprawdzania kierującego w systemach policyjnych wyszło na jaw, że nie powinien w ogóle prowadzić, ponieważ ma orzeczony przez sąd zakaz kierowania.

Niestety, mężczyzna nie wyciągnął żadnych wniosków ze swojego wcześniejszego nagannego zachowania. Kilka godzin później, w piątek o godzinie 04:05 w miejscowości Wylatowo, po raz drugi wpadł prowadząc na tzw. podwójnym gazie ten sam pojazd. Policyjny alkotest wykazał w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. Tym razem samochód 59-latka został odholowany na parking strzeżony.

Mężczyzna za całkowite lekceważenie przepisów prawa stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka grzywna.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Q
Qortez
Wielki raban jechał od szwagra z urodzin a co pieszo miał iść.......
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska