KK Świecie lepszy od młodzieży z Sopotu

Piotr Robak (z piłką) w debiucie w barwach KK Świecie zdobył 10 punktów
Piotr Robak (z piłką) w debiucie w barwach KK Świecie zdobył 10 punktów Sławomir Wojciechowski
KK Świecie nie zawiódł swoich kibiców. W pierwszym meczu we własnej hali w nowym sezonie ograł rezerwy Trefla Sopot.

KK Świecie - Trefl II Sopot

KK Świecie - Trefl II Sopot 85:73 (19:20, 20:14, 30:19, 16:20)
KK: Grod 18, Kubacki 16 (3), Malinowski 14, Plebanek 13 (2), Poliwka 5 oraz Robak 10, Herman 6 (1), Kowalski 3 (1), Burdacki 0, Firyn 0, Gałecki 0, Pepliński 0.
TREFL II: Schenk 14, Kujon 11 (2), Piechaczek 2, Jaśkiewicz 1, Brembly 1 oraz Fraś 20, Put 11 (2), Małgorzaciak 8 (1), Patoka 3, Dzierżak 2, Lebiedziński 0.

W drużynie ze Świecia zadebiutował Piotr Robak, wychowanek Astorii. W debiucie zagrał ponad kwadrans. W tym czasie rzucił 10 punktów, miał 3 asysty, 1 zbiórkę i 2 przechwyty.

Przeczytaj też:Astoria Bydgoszcz wygrała w Łowiczu

KK Świecie odniósł pewne zwycięstwo, aczkolwiek 1. kwarta na to nie wskazywała. Co prawda zaczęło się od "trójki" Radosława Plebanka, ale potem na prowadzenie wyszli sopocianie (7:5, 11:9, 14:11, 18:14). Oni po pierwszych 10 minutach prowadzili 20:19. Jednak początek 2. kwarty to dominacja gospodarzy. Przez 120 sekund zdobyli oni 9 punktów, a przyjezdni 0. W 15 min. KK prowadził 31:22, ale sopocianie dzięki Wojciechowi Frasiowi zniwelowali część strat. Do przerwy było 39:34 dla gospodarzy.

Skuteczny Grod

Trzecia kwarta to popis podopiecznych Andrzeja Struskiego, którzy systematycznie odjeżdżali rywalom. W 25. min. po dwóch celnych rzutach za "2" Mikołaja Groda świecianie prowadzili 52:40. Goście zablokowali się, nie trafiali z gry. W 27. min. było juz 61:42 dla KK, a po pół godziny gry 69:53.

Ostatnią odsłonę lepiej zaczął Trefl. W 33. min. Andrzej Struski zmuszony był wziąć czas, bowiem przewaga stopniała do 10 "oczek" (74:64). a za chwilę siedem (76:69). Na szczęście skuteczne osobiste Zbigniewa Malinowskiego oraz "dwójka" Groda zatrzymały zapędy młodzieży znad morza. Do końca meczu utrzymywała się 11-14 punktowa przewaga gospodarzy.

W świeckim zespole bardzo dobre zawody rozegrał Mikołaj Grod. Miał znakomitą skuteczność - 78% z gry, 80% za "1". Zaliczył też 7 zbiórek, eval 24. Dobrze zaprezentowali się też Zbigniew Malinowski, Marcin Kubacki i Radosław Plebanek. Gorzej wypadli zmiennicy, poza wspomnianym wyżej Robakiem. W sumie rezerwowi KK zdobyli 19 pkt, a rezerwowi Trefla 44. Wśród sopocian wyróżnił się Wojciech Fraś - 20 pkt, 100% za "1", 7 zbiórek, eval 27.