Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił w niedzielne popołudnie Klub Koszykówki Świecie pokonując na wyjeździe akademików z Olsztyna.

INTER PARTS AZS UMW Olsztyn - KK Świecie 80:95 (22:20, 24:26, 17:24, 17:25)
AZS: Kawałek 20, Śpica 14 (2), Kowalewski 8 (2), Rosiński 8, Chojnacki 7 (1) oraz Bacławski 8, Kułakowski 6 (1), Andrusiewicz 6, Olejko 3, Obarek 0, Ćwirko 0
KK: Poliwka 21, Kubacki 16, Robak 13 (1), Grod 11 (1), Herman 3 oraz Kowalski 24 (3), Malinowski 7 (1), Sikorski 0.

Po ostatnim słabym występie przeciw AZS Politechnika Poznań mało kto spodziewał się, że świecianie mogą wygrać z wyżej notowanym zespołem z Olsztyna, z którym zresztą przegrali w 1. rundzie u siebie. Tymczasem podopieczni Andrzeja Struskiego zagrali bardzo dobre zawody, na wysokiej skuteczności (55% za "2"). Świetnie w Olsztynie spisał się zwłaszcza Krzysztof Kowalski, którego występ stał pod znakiem zapytania po ostatnim zderzeniu się ze Zbigniewem Malinowskim na treningu. Kowalski w Olsztynie był niemal bezbłędny. Pomylił się tylko raz za "2". Dobrze zagrali także Paweł Poliwka, Marcin Kubacki, Piotr Robak i Mikołaj Grod. Wszyscy zanotowali dwucyfrówki.

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. AZS prowadził najwyżej pięcioma punktami, a KKŚ trzema. Po 20 minutach na tablicy wyników był remis 46:46.
W 3. kwarcie świecianie odskoczyli gospodarzom na kilka punktów. W 29. min. prowadzili 70:61. W ostatniej kwarcie koszykarze ze Świecia nie dali sobie wydrzeć prowadzenia, a nawet je zwiększyli do 15 "oczek". Ostatecznie wygrali 95;80.

Warto dodać, że trener KKŚ Andrzej Struski znów grał siedmioma seniorami. Gdy wynik był już bezpieczny wpuścił na ok. minutę juniora Jakuba Sikorskiego. Pełne 40 minut zagrał ponownie Paweł Poliwka, który mimo zmęczenia zanotował wysoką skuteczność - 60% z gry.