KKP Bydgoszcz bije Lechię i celuje w ekstraligę [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
19.05.2018  bydgoszcz  slowianskapilka nozna kobiet i ligakkp bydgoszcz – lechia gdansk  fot.dariusz bloch/polska press
19.05.2018 bydgoszcz  slowianskapilka nozna kobiet i ligakkp bydgoszcz – lechia gdansk fot.dariusz bloch/polska press Dariusz Bloch
Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz pokonał na własnym boisku Lechię Gdańsk 6:1 w meczu przedostatniej kolejki grupy pólnocnej I ligi.

Bydgoszczanki nie miały problemów z pokonaniem outsidera tabeli. Sprawę zwycięstwa rozstrzygnęły bardzo szybko; już po 36 minutach prowadziły 4:0.

Ostatecznie dziewczyny z KKP triumfowały 6:1. Mogły wyżej, ale w 56. minucie rzutu karnego nie wykorzystała Monika Kaźmierczak (bramkarka obroniła).

Dobre wiadomości napłynęły z Olsztyna, gdzie miejscowy KKP Stomil pokonał 2:1 lidera tabeli - Polonię Poznań. Przed ostatnią kolejką ekipa z Wielkopolski ma zaledwie 2 oczka przewagi nad KKP Bydgoszcz. Finałowa runda spotkań (27 maja) zapowiada się więc pasjonująco. Obie bijące się o awans do ekstraligi drużyny zagrają na wyjazdach: Polonia z Medykiem II Konin (4. miejsce), a KKP z KS Raszyn (8., przedostatnie).

KKP - Lechia Gdańsk 6:1

Gole dla KKP: Natalia Makowska (5.), Karolina Pancek (28.), Ilona Raczkowska (32. i 48.), Monika Kaźmierczak (36.-karny), Wiktoria Zielińska (89.).

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

Materiał oryginalny: KKP Bydgoszcz bije Lechię i celuje w ekstraligę [ZDJĘCIA] - Express Bydgoski