Klaudia Zalewska (Wisła Świecie) z brązowym medalem mistrzostw Polski młodzików

Redakcja
Klaudia Zalewska (MLKS Świecie, druga od prawej, z długimi włosami) na podium mistrzostw Polski w Siedlcach, z brązowym medalem Nadesłane
Z medalem wróciła Klaudia Zalewska (MLKS Wisła Świecie) z mistrzostw Polski młodziczek w zapasach. Rozegrano je w Siedlcach. Startowały tam 164 zawodniczki z 57 klubów.

Klaudia Zalewska w wadze 37 kg wywalczyła pierwszy, brązowy medal w historii klubu. Wisła nie miała na koncie brązu młodziczek. Wcześniej brąz w kat. młodzików wywalczył Kacper Kiełpiński (47 kg).

Jaka była droga Zalewskiej do podium? W 1. rundzie najpierw rzuciła Gilenę Gibasiewicz (Ceramika Krotoszyn) za 4 pkt, ale wkrótce chwilę nieuwagi wykorzystała rywalka i Klaudia przegrała.
W 2. rundzie Klaudia już bardzo się pilnowała i to ona rzuciła rywalkę już w 30 sekundzie - Patrycję Sorankowską (Siła Mysłowice). Wygrała! W 3. rundzie świecianka miała wolny los, a w czwartej już walczyła o brązowy medal.

- Nie zawiodła, a miała bardzo poważną, groźną przeciwniczkę - chwali Klaudię Grzegorz Sikorski, trener MLKS Wisła. - Już w 15. sekundzie walki położyła na plecy Martynę Ball ze Slawii Ruda Śląska. Wygrała w znakomitym stylu. Bardzo cieszymy się z medalu.

Inne zapaśniczki Wisły Świecie: Kasandra Kiełpińska 14. lokata w wadze 48 kg (2 walki wygrała, 2 przegrała) zaś Natalia Radzio 22. w wadze 44 kg.