https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne miliony trafią do Kujawsko-Pomorskiego. Powstanie m.in. kilkanaście nowych domów pomocy

wixad
Umowy wręczone zostały w siedzibie Urzędu Marszalkowskiego w Toruniu.
Umowy wręczone zostały w siedzibie Urzędu Marszalkowskiego w Toruniu. Andrzej Goiński-KPUM
Umowy na łącznie 222 miliony zł odebrali w Toruniu beneficjenci programu „Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027”. Powstaną m.in. nowe domy opieki.

Województwo kujawsko-pomorskie zawarło już 254 umowy o dofinansowanie w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027”. - Kontraktacja środków osiągnęła już 30 proc., co oznacza zaangażowanie ponad 2 miliardów złotych – poinformował marszałek Piotr Całbecki.

Nowe domów dziennego pobytu

Marszałek podkreślił szczególne znaczenie projektów o charakterze społecznym - powstanie kilkunastu nowych domów dziennego pobytu.

Największym beneficjentem obecnego rozdania jest Regionalny Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju, który otrzymał 103 miliony złotych na rozwój infrastruktury społecznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie 13 nowych domów dziennego pobytu dla osób starszych oraz utrzymanie już funkcjonujących 20 placówek w regionie.

Miliony dla Nawry

Kolejną dużą pozycją na liście jest inwestycja Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa, które otrzymało 38 milionów złotych na remont i rewitalizację zespołu pałacowo-parkowego w Nawrze pod Toruniem. W odrestaurowanym, zakupionym od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika obiekcie powstanie muzeum ziemiaństwa i wsi. Placówka ma promować i chronić dziedzictwo kulturowe regionu. Inwestycja ta zostanie dodatkowo wsparta kwotą z budżetu województwa, co zwiększy jej łączną wartość do 76 milionów złotych.

Na eksport i instrumenty

Z programem związane są również projekty wspierające sektor gospodarczy oraz rozwój edukacji. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego otrzymała 26 milionów złotych na fundusz eksportowy, którego celem jest pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w wejściu na zagraniczne rynki. Pieniądze wyda m.in. na granty oraz strategie eksportowe.

Dodatkowe 2 miliony złotych trafią do samorządu powiatu lipnowskiego na zakup sprzętu multimedialnego, nagłośnienia, oświetlenia scenicznego oraz instrumentów dla Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia, która została otwarta na początku 2024 roku.

Pełna lista beneficjentów

Kujawsko-Pomorska Sieć Dziennych Domów Pomocy

Wnioskodawca: Regionalny Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju Sp. z o.o.

Opis: Celem projektu jest rozwój usług opiekuńczych świadczonych w ośrodkach wsparcia dziennego na terenie woj. kujawsko-pomorskiego poprzez utworzenie i funkcjonowanie 13 nowych Domów Dziennego Pobytu (DDP) oraz zapewnienie funkcjonowania 20 istniejących DDP.

Koszt projektu: 121 464 581,71 PLN

Wysokość dofinansowania: 103 244 894,45 PLN

Muzeum Ziemiaństwa im. Rodziny Sczanieckich w Nawrze

Wnioskodawca: Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu

Opis: Celem realizacji projektu jest utworzenie Muzeum Ziemiaństwa im. Rodziny Sczanieckich – instytucji o charakterze kulturalno-edukacyjnym na bazie istniejącego założenia pałacowo-parkowego w Nawrze.

Koszt projektu: 91 399 697,18 PLN

Wysokość dofinansowania: 37 482 391,74 PLN

Fundusz Eksportowy dla Kujaw i Pomorza

Wnioskodawca: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Opis: Projekt przewiduje kompleksowe wsparcie dla firm z sektora MŚP. Najważniejszym zadaniem jest udzielanie grantów na udział firm w targach oraz opracowanie dokumentów strategicznych dotyczących internacjonalizacji MŚP.

Koszt projektu: 31 656 625,50 PLN

Wysokość dofinansowania: 25 856 205,50 PLN

Dzienny Dom Pomocy w Myśliwcu

Wnioskodawca: Gmina Ryńsk

Opis: Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i społecznych świadczonych na terenie Gminy Ryńsk, dla 40 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Usługi realizowane w ramach projektu świadczone będą w ośrodku wsparcia dziennego - Dziennym Domu Pomocy w Myśliwcu oraz w miejscu zamieszkania osób potrzebujących wsparcia.

Koszt projektu: 6 156 690,76 PLN

Wysokość dofinansowania: 5 233 187,14 PLN

Dzienne Domy Pobytu w Gminie Aleksandrów Kujawski

Wnioskodawca: Gmina Aleksandrów Kujawski

Opis: Celem projektu jest zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych dla 80 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w ramach funkcjonowania dwóch Domów Dziennej Pomocy w Słomkowie i Wołuszewie.

Koszt projektu: 5 217 671,33 PLN

Wysokość dofinansowania: 4 435 020,63 PLN

Centrum Usług Społecznych w Gminie Fabianki

Wnioskodawca: Gmina Fabianki

Opis: Celem projektu jest udostępnienie mieszkańcom Gminy Fabianki kompleksowych, zintegrowanych usług społecznych zgodnych z lokalnymi uwarunkowaniami i potrzebami społeczności lokalnej poprzez przekształcenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Fabiankach w Centrum Usług Społecznych.

Koszt projektu: 8 115 226,53 PLN

Wysokość dofinansowania: 6 897 942,55 PLN

Odnowa przestrzeni publicznej na terenie Gminy Włocławek

Wnioskodawca: Gmina Włocławek

Opis: Przedmiotem projektu jest odnowa przestrzeni publicznych w Gminie Włocławek poprzez doposażenie miejsc rekreacyjnych i wypoczynku na terenie miejscowości: Modzerowo, Smólnik, Kosinowo, Telążna Leśna, Humlin, Warząchewka Nowa, Kolonia Dębice i Poddębice w małą infrastrukturę, siłownie, strefy relaksu i wypoczynku, zieleń oraz boiska wielofunkcyjne.

Koszt projektu: 2 453 314,20 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 688 990,49 PLN

Naucz się nowoczesności z BZDZ!

Wnioskodawca: BYDGOSKI ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO STOWARZYSZENIE OŚWIATOWO-TECHNICZNE

Opis: Projekt zakłada wsparcie pięciu szkół technicznych zawodowych prowadzonych przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne poprzez działania zmierzające do zwiększenia efektywności i jakości kształcenia zawodowego.

Koszt projektu: 1 984 618,56 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 686 925,77 PLN

Szkoła zawodowców

Wnioskodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Opis: Celem projektu realizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego poprzez wsparcie dla: uczniów technikum, przedstawicieli kadry, szkoły oraz współpracę technikum z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy.

Koszt projektu: 2 239 843,50 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 903 866,97 PLN

Centrum Usług Społecznych Gminy Brodnica

Wnioskodawca: Gmina Brodnica

Opis: Celem projektu jest zwiększenie dostępu mieszkańców Gminy Brodnicy do zintegrowanych usług społecznych odpowiadających potrzebom społeczności lokalnej poprzez przekształcenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy w Centrum Usług Społecznych i realizację usług społecznych.

Koszt projektu: 2 285 782,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 942 914,70 PLN

ZAOPIEKOWANI - rozwój usług opiekuńczych na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka

Wnioskodawca: Fundacja Bezpieczny Świat

Opis: Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług opiekuńczych stacjonarnych (w dziennym domu pomocy) i usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania oraz liczby osób niesamodzielnych (38 os.) objętych usługami opiekuńczymi świadczonymi w społeczności lokalnej na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka.

Koszt projektu: 2 084 644,80 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 980 412,56 PLN

Wsparcie dzieci i młodzieży w ramach klubów młodzieżowych LGD „Dwie Rzeki”

Wnioskodawca: Stowarzyszeniem Bydgoska Lokalna Grupa Działania “Dwie Rzeki”

Opis: Głównym celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji. Wsparcie kierowane jest do dzieci i młodzieży uczącej się w wieku od 6 do 24 lat z obszaru objęte

Wsparcie dzieci i młodzieży w ramach klubów młodzieżowych LGD „Dwie Rzeki”

Wnioskodawca: Stowarzyszeniem Bydgoska Lokalna Grupa Działania “Dwie Rzeki”

Opis: Głównym celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji. Wsparcie kierowane jest do dzieci i młodzieży uczącej się w wieku od 6 do 24 lat z obszaru objętego LSR.

Koszt projektu: 1 379 402,64 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 310 432,50 PLN

Aktywizacja i włączenie społeczne seniorów

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Chełmno

Opis: Głównym celem projektu jest aktywizacja i włączenie społeczne seniorów z terenu objętego Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2023-2029 dla obszaru Lokalnej Grupy Działania Chełmno oraz sprawne wdrażanie LSR w ramach kosztów zarządzania i animacji.

Koszt projektu: 1 621 679,27 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 540 595,29 PLN

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Miłoleśnej

Wnioskodawca: Gmina-Miasto Grudziądz

Opis: Projekt obejmuje budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Miłoleśnej, na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Południowej. Ścieżka stanowi rozbudowę istniejącej rekreacyjnej infrastruktury rowerowej wokół Lasów Komunalnych oraz Jeziora Rudnickiego, zlokalizowanych na terenie Gminy-Miasto Grudziądz, będącej częścią MOF Grudziądza.

Koszt projektu: 1 631 986,67 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 387 188,66 PLN

Odnowa przestrzeni publicznej poprzez budowę miejsca wypoczynku i rekreacji w miejscowości Stawki

Wnioskodawca: Gmina Aleksandrów Kujawski

Opis: Projekt obejmuje budowę obiektu małej architektury-terenu sportowo-rekreacyjnego wraz ze strefą rekreacyjno-sportowo-turystyczną w miejscowości Stawki w Gminie Aleksandrów Kujawski.

Koszt projektu: 1 399 090,88 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 189 227,24 PLN

Poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie

Wnioskodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Opis: Cel główny projektu to poprawa jakości kształcenia w Technikum i Szkole Branżowej I Stopnia w Sypniewie w ZSCKR w Sypniewie poprzez realizację działań zmierzających do nabycia przez uczniów kompetencji, do nabycia kompetencji/kwalifikacji przez nauczycieli i do zwiększenia efektywności i jakości kształcenia zawodowego w szkołach poprzez zakup sprzętów i pomocy dydaktycznych.

Koszt projektu: 1 412 108,71 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 200 292,40 PLN

Pokonaj kryzys

Wnioskodawca: Gmina Miasto Włocławek

Opis: Celem głównym projektu jest aktywna integracja 60 mieszkańców Włocławka, którzy podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.

Koszt projektu: 1 449 339,77 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 231 938,80 PLN

Odnowa przestrzeni publicznych na terenie Gminy Izbica Kujawska

Wnioskodawca: Gmina Izbica Kujawska

Opis: Projekt obejmuje odnowę przestrzeni publicznych w trzech lokalizacjach na terenie Gminy Izbica Kujawska (przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej, przy świetlicy w Błennej i przy świetlicy w Mchówku) poprzez wykonanie stref wypoczynku i rekreacji.

Koszt projektu: 1 335 106,47 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 134 840,49 PLN

Poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu

Wnioskodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Opis: Cel główny projektu to poprawa jakości kształcenia w Technikum i Szkole Branżowej I Stopnia w Kowalu w ZSCKR w Kowalu poprzez realizację działań zmierzających do nabycia przez uczniów kompetencji, do nabycia kompetencji/kwalifikacji przez nauczycieli, do zwiększenia potencjału dydaktycznego obu szkół poprzez zakup sprzętów i pomocy dydaktycznych.

Koszt projektu: 1 293 889,68 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 099 806,22 PLN

Rewaloryzacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Brąchnówku

Wnioskodawca: Gmina Chełmża

Opis: Przedmiotem inwestycji jest rewaloryzacja części założenia parkowo-pałacowego w Brąchnówku – część działki, nr ewid. 43/12 obręb 0004 Brąchnówko, gmina Chełmża.

Koszt projektu: 995 870,80 PLN

Wysokość dofinansowania: 716 078,25 PLN

Wysokie kwalifikacje uczniów i kadry pedagogicznej Toruńskiego Technikum Informatycznego gwarancją sukcesu

Wnioskodawca: TTI Edukacja Sp. z o.o.

Opis: Celem projektu jest wsparcie dla uczniów, opiekunów, przedstawicieli kadry oraz szkoły, które przyczyni się do zwiększenia efektywności i jakości kształcenia zawodowego Toruńskiego Technikum Informatycznego oraz podniesienia kwalifikacji i umiejętności 90 uczniów, 90 opiekunów i 15 nauczycieli.

Koszt projektu: 451 030,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 383 375,50 PLN

Wsparcie administracyjne dla OPPT Tucholi

Wnioskodawca: Tucholski Związek Powiatowo-Gminny

Opis: Projekt ma na celu wzmocnienie struktur administracyjnych oraz usprawnienie procesów zarządzania w ramach polityki terytorialnej dla obszaru Tucholi.

Koszt projektu: 203 061,60 PLN

Wysokość dofinansowania: 145 268,77 PLN

Szkoła zawodowców

Wnioskodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Opis: Celem projektu realizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego poprzez wsparcie dla: uczniów technikum, przedstawicieli kadry, szkoły oraz współpracę technikum z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy.

Koszt projektu: 2 239 843,50 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 903 866,97 PLN

Poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu

Wnioskodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Opis: Cel główny projektu to poprawa jakości kształcenia w Technikum i Szkole Branżowej I Stopnia w Kowalu w ZSCKR w Kowalu poprzez realizację działań zmierzających do nabycia przez uczniów kompetencji, do nabycia kompetencji/kwalifikacji przez nauczycieli, do zwiększenia potencjału dydaktycznego obu szkół poprzez zakup sprzętów i pomocy dydaktycznych.

Koszt projektu: 1 293 889,68 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 099 806,22 PLN

Dzienny Dom Pomocy w Myśliwcu

Wnioskodawca: Gmina Ryńsk

Opis: Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i społecznych świadczonych na terenie Gminy Ryńsk, dla 40 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Usługi realizowane w ramach projektu świadczone będą w ośrodku wsparcia dziennego - Dziennym Domu Pomocy w Myśliwcu oraz w miejscu zamieszkania osób potrzebujących wsparcia.

Koszt projektu: 6 156 690,76 PLN

Wysokość dofinansowania: 5 233 187,14 PLN

Wsparcie potencjału administracyjnego Biura Stowarzyszenia WŁOF - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka - etap I

Wnioskodawca: Stowarzyszenie WŁOF-Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka

Opis: Projekt będzie polegał na wsparciu zdolności administracyjnej Biura Stowarzyszenia WŁOF-ZIT MOF Włocławka oraz będzie służył zapewnieniu obsługi instrumentów terytorialnych w zakresie m.in.: zatrudnienia pracowników Biura Stowarzyszenia WŁOF, zakupu materiałów biurowych dla bieżącej obsługi Biura Stowarzyszenia, wyposażenia Biura oraz stanowisk pracy.

Koszt projektu: 677 684,10 PLN

Wysokość dofinansowania: 576 031,48 PLN

Pokonaj kryzys

Wnioskodawca: Gmina Miasto Włocławek

Opis: Celem głównym projektu jest aktywna integracja 60 mieszkańców Włocławka, którzy podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.

Koszt projektu: 1 449 339,77 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 231 938,80 PLN

Odnowa przestrzeni publicznych na terenie Gminy Izbica Kujawska

Wnioskodawca: Gmina Izbica Kujawska

Opis: Projekt obejmuje odnowę przestrzeni publicznych w trzech lokalizacjach na terenie Gminy Izbica Kujawska (przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej, przy świetlicy w Błennej i przy świetlicy w Mchówku) poprzez wykonanie stref wypoczynku i rekreacji.

Koszt projektu: 1 335 106,47 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 134 840,49 PLN

Odnowa przestrzeni publicznej na terenie gminy Choceń

Wnioskodawca: Gmina Choceń

Opis: Projekt obejmuje odnowę przestrzeni publicznej na terenie Gminy Choceń poprzez budowę wieży widokowej i altany nad Jeziorem Borzymowskim oraz wykonanie nawierzchni alejek i montaż małej architektury w parku w Choceniu.

Koszt projektu: 987 638,96 PLN

Wysokość dofinansowania: 820 067,50 PLN

Odnowa przestrzeni publicznej na terenie Gminy Włocławek

Wnioskodawca: Gmina Włocławek

Opis: Przedmiotem projektu jest odnowa przestrzeni publicznych w Gminie Włocławek poprzez doposażenie miejsc rekreacyjnych i wypoczynku na terenie miejscowości: Modzerowo, Smólnik, Kosinowo, Telążna Leśna, Humlin, Warząchewka Nowa, Kolonia Dębice i Poddębice w małą infrastrukturę, siłownie, strefy relaksu i wypoczynku, zieleń oraz boiska wielofunkcyjne.

Koszt projektu: 2 453 314,20 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 688 990,49 PLN

Odnowa otwartego terenu rekreacji dla mieszkańców Janowca Wielkopolskiego

Wnioskodawca: Powiat Żniński

Opis: Przedmiotem projektu jest odnowa otwartego terenu rekreacji dla mieszkańców Janowca Wielkopolskiego – przebudowa istniejącej infrastruktury sportowej na kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko do plażowej piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz plac street workout.

Koszt projektu: 1 323 619,08 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 111 045,86 PLN

Wsparcie administracyjne OPPT Żnina - I etap

Wnioskodawca: Gmina Rogowo

Opis: Celem projektu jest stworzenie i utrzymanie odpowiednich warunków pracy poprzez zakup sprzętu biurowego oraz zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników gwarantujących skuteczne wykonywanie obowiązków związanych z wdrożeniem, realizacją, monitorowaniem i aktualizacją Strategii Obszaru Polityki Terytorialnej Żnina do dn. 31.12.2025 r.

Koszt projektu: 75 360,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 63 952,43 PLN

Dzisiaj szkoła - jutro sukces

Wnioskodawca: Gąsawskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społeczno-Wychowawczych im. Jadwigi Dziubińskiej

Opis: Celem projektu jest podniesienie efektywności kształcenia zawodowego poprzez doskonalenie kompetencji i kwalifikacji 120 uczniów, zwiększenie kompetencji 30 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz poprawy warunków kształcenia zawodowego w warunkach odzwierciedlających rzeczywiste warunki pracy poprzez wyposażenie jednej pracowni i organizację staży uczniowskich dla 42 uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie.

Koszt projektu: 892 593,26 PLN

Wysokość dofinansowania: 758 704,27 PLN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska