
straż pożarna
Obowiązkowe lekcje pierwszej pomocy oraz nowe studia związane z ratownictwem - to projekt MSWiA

straż pożarna
MSWiA zamierza także uruchomić nowe kierunki studiów. To między innymi projektowane studia z zakresu ratownictwa medycznego dla ochrony ludności w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Przeszkolonych ma zostać też 3 tysiące ratowników medycznych Państwowej Straży Pożarnej.

KR221025AK_247.JPG
Szersza oferta związana z ratownictwem dla studentów i obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, to tylko jeden z elementów opracowywanych przepisów, które według ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, mają wejść w życie 1 lipca 2023 roku.

straż pożarna
Lekcje pierwszej pomocy nie będą wprowadzane jako nowy przedmiot, ale znajdą się w ramach obecnego dziś w programie nauczania przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”.