https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny punkt zapalny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku!

Małgorzata Goździalska
Wojciech Alabrudziński
Będą kolejne rozmowy z lekarzami zatrudnionymi w szpitalu w ramach nocnej, weekendowej i świątecznej opieki medycznej. Tymczasem w lecznicy jest nowy punkt zapalny.

Jak informowaliśmy, 2 kwietnia 15 z 28 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, a konkretnie w ambulatorium, gdzie wykonywane są świadczenia w ramach nocnej, weekendowej i świątecznej opieki medycznej we Włocławku. złożyło wypowiedzenia. To była odpowiedź na zaproponowane przez dyrekcję szpitala zmiany organizacyjne. Chodziło o ograniczenie zatrudnienia w weekendy.

Czy to oznacza, że po 1 maja, gdy wypowiedzenia zaczną obowiązywać, mieszkańcy Włocławka i okolic będą mieli większe problemy, żeby skorzystać z porady lekarskiej nocą, w weekendy i w święta?

Marek Bruzdowicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, zapewnia, że prowadzone są rozmowy z lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia. W ostatnich dniach było już jedno spotkanie dyrekcji z lekarzami z nocnej, weekendowej i świątecznej pomocy medycznej. A będzie następne. - Myślę, że problem zostanie rozwiązany - dodaje dyrektor Marek Bruzdowicz.
Tymczasem, jak się wczoraj dowiedzieliśmy, to nie koniec napięć we włocławskim szpitalu z lekarzami w roli głównej. Tym razem postulaty wobec dyrekcji zgłosiło część anestezjologów.

Z anestezjogami też prowadzone są rozmowy.

Flash Info odcinek 7 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska